TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-06-10 - 2019-06-16

Јувентус доби нов тренер

Фокус - 16.06.2019

Тоа што деновите го објавија сите спортски медиуми денеска го потврди клубот од Торино кој соопшти официјално дека Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус. – Новиот тренер на Јувентус досега во неговата кариера предводел 19 клубови.

Јувентус го назначи Маурицио Сари за нов тренер

ТВ21

Маурицио Сари е нов тренер на Јувентус!

ММС

Сари и официјално тренер на Јувентус

+инфо

Јуве го потврдија Маурицио Сари како нов тренер!

Макфакс

Независен Таратур А1 On SportMedia Слободен Печат Курир Sport 1 Екипа

157 поврзани вести »

Груевски тврди дека не избегал во багажник

Независен - 16.06.2019

Поранешниот премиер Никола Груевски тврди дека од државава не избегал влегувајќи во багажник од автомобил. Груевски, на кого Собранието на почетокот на неделата му ја констатираше оставката од функцијата пратеник, на својот ФБ профил, напиша дека ...

Груевски „распали" по Заев: Премиерот ни е „хај", не сум избегал во багажник

Press24

Заколи за Заев: Готов е

Press24

Груевски до Заев: Напамет не ми паднало да влегувам во багажник за било какви цели

еМагазин

Груевски тврди дека не избегал во багажник

Опсервер

Тера Пулс24 Локално ТВ21 24 Вести Фокус Алсат-М Скопје24

93 поврзани вести »