TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-06-10 - 2019-06-16

За Задушница изменет сообраќаен режим

Канал5 - 15.06.2019

На сообраќајниците околу гробиштата во Скопје денеска и утре ќе биде воведен посебен сообраќаен режим во периодот од 06 до 16 часот поради верскиот празник Задушница. Возилата кои ќе се движат кон гробиштата Бутел, ќе бидат упатувани по улицата ...

Задушница, Ден за спомен на покојните

Алсат-М

ВНИМАВАЈТЕ: За Задушница изменет сообраќаен режим

Курир

Денеска е Задушница, утре Духовден

Независен

Денеска е Задушница, утре Духовден

Слободен Печат

Сител Независен Press24 Press24 А1 On +инфо Опсервер Република

90 поврзани вести »

Можни се опасни судири во Албанија

Фокус - 16.06.2019

Деградацијата на рамнотежата помеѓу функциите на институциите кои дејствуваат во Албанија, ја доведоа албанската држава до голема институционална, политичка и економска криза, каква што никогаш досега немало и секое потценување на одговорноста може ...

Нишани: Состојбата во Албанија e на критична точка, можни се опасни судири

24 Вести

Баша: 30 јуни ќе биде денот на политички погреб на Рама

24 Вести

30 јуни ќе биде денот на политички погреб на Рама, вели опозиционерот Баша

Фокус

Нишани: Состојбата во Албанија e на критична точка

Алсат-М

Телма Алсат-М Канал5 А1 On А1 On Независен МКД Курир

130 поврзани вести »

Високи температури од жолта фаза, граѓаните да ги почитуваат препораките

24 Вести - 14.06.2019

Со високи температури од жолта (алертна) фаза и денеска ќе биде зафатена територијата на целата држава. Комисијата за следење на состојбата и ефектите од високите температури при Министерството за здравство апелира граѓаните да ги почитуваат општите ...

Високи температури од жолта фаза, граѓаните да ги почитуваат препораките

Канал5

Македонија во жолта алертна фаза

Канал5

Македонија во жолта фаза – температури до 38 степени

ТВ21

Високи температури во земјава, граѓаните да ги почитуваат препораките

МКД

Сител ММС +инфо Фактор iPortal Бриф Скопје инфо Либертас

82 поврзани вести »

Топлото време продолжува, попладне грмотевици

OhridNews - 16.06.2019

Времето во Охрид во текот на наредните четири дена ќе биде сончево и топло со максимална температура до 25 степени. До четврток во попладневните часови се очекуваат краткотрајни грмотевици и услови за краткотраен дожд.

Време, сончево и многу топло

Алсат-М

Пеколно време и денеска

Фокус

Носете очила и шешир, денеска топол ден

+инфо

Сончево и многу топло со температура до 36 степени

А1 On

Нова ТВ Р.С.Европа Алфа Независен МКД Макфакс Курир Пулс24

81 поврзани вести »

Пробниот попис во Штип тече без проблеми

Канал5 - 16.06.2019

Попишувачите немаат проблеми на терен и како што вели, населението ја прифаќа оваа постапка без проблеми. Во Штип веќе втор ден се реализира пробниот попис во четири пописни кругови. Тони Јованов од Државниот завод за статистика појаснува дека на ...

Пробниот попис во Штип тече без проблеми

Нова ТВ

Пробниот попис во Штип тече без проблеми

А1 On

Пробниот попис во Штип тече без проблеми

24Инфо

Тече пробниот попис во Штип

Денешен

Опсервер 1tv MakPress Телма Алсат-М ТВ21 Канал5 Сител

81 поврзани вести »