TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-06-10 - 2019-06-16

Алијанса за Албанците се налути за случката со Алиоски: Срамота за државата!

Фокус - 15.06.2019

Деновиве кога е јасно дека немаме датум за отпочнување преговори со ЕУ и кога е јасно дека причината е неспроведувањето на реформите од страна на актуелната влада, се случи уште еден скандал и како и обично никој не презема одговорност како ...

Алијанса за Албанците: Случајот со антиалбанскиот расизам кон Езџан Алиовски е маневр на длабоко вграден шовинизам во РСМ

Макфакс

Алијанса за Албанците: Случајот со антиалбанскиот расизам кон Езџан Алиовски е маневр на длабоко вграден шовинизам во РСМ

24Инфо

AA: Случајот со антиалбанскиот расизам кон Езџан Алиовски во Прилеп, маневри на длабоко вграден шовинизам во општеството на РСМ

Либертас

Алијанса за Албанците: Случајот со антиалбанскиот расизам кон Езџан Алиовски е маневар на длабоко вграден шовинизам во РСМ

Точка

Бизнис Вести Скопје1 Магазин Призма Фокус Фокус Фокус Фокус

112 поврзани вести »

„Бомба“: Погба јавно се огласи и најави заминување од „Олд Трафорд“

Таратур - 16.06.2019

Иднината на Пол Погба и ова лето ќе биде една од најжепките теми на трансфер пазарот, бидејќи се погласни се шпекулациите дека Французинот ќе си замине од „Олд Трафорд“. После лошата сезона Погба е спремен да ја промени средината, а најсилен интерес ...

Погба: Можеби е време за некој нов предизвик

Макфакс

Погба потврди дека заминува од Јунајтед

А1 On

Погба потврди дека заминува од Јунајтед

Независен

Погба потврди дека заминува од Јунајтед

Sport M

Sport 1 Дерби TopSport Спортски Спортклуб СуперСпорт Екипа Слободен Печат

110 поврзани вести »

Естонија го ратификува Протоколот за НАТО

24 Вести - 13.06.2019

Естонија го ратификуваше Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Естонскиот парламент едногласно без ниеден глас против вчера даде зелено светло за приклучувањето на земјава во Северноатлантската алијанса.

Естонија го ратификува Протоколот за НАТО

Канал5

Естонија го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО

Press24

Уште една земја членка го ратификуваше Протоколот за НАТО

Слободен Печат

Естонија го ратификува Протоколот за НАТО

Независен

А1 On Нетпрес Нова ТВ +инфо ММС 24Инфо Либертас iPortal

68 поврзани вести »