TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-06-10 - 2019-06-16

Исповед на инженерите чија храброст спасила 30 милиони луѓе! Еве од колкава пензија денес живеат

Студенти - 16.06.2019

Не сум херој. Тоа ми беше работа. Да не го направев тоа, ќе ми дадеа отказ. Како ќе најдев работа после тоа, рекол Олексиј Ананенко, еден од тројцата инженери кои непосредно по чернобилската експлозија влегле во подземен тунел под оштетениот реактор ...

Изеде радиоактивно јаболко од Чернобил, а потоа го стаписа светот- сите зборуваат за остатокот од видеото на оваа храбра девојка

Курир

ВИДЕО: Девојка изеде радиоактивно јаболко од Чернобил - Најопасното место во светот

Press24

Од драма преку акција до хорор: 10 филмови и ТВ-серии за Чернобил (освен онаа на Ејџ-Би-Оу)

Руска реч

Сцените од серијата „Чернобил“ наспроти вистинските снимки од 1986

Факултети

Либертас Таратур Точка Студенти Сител Црнобело Црнобело PressingTV

95 поврзани вести »

Откриена главната трансфер цел на Милан!

Таратур - 16.06.2019

Италијанскиот гигант Милан ова лето започнува нова ера со ново раководство и нов тренер. Паоло Малдини и Звонимир Бобан официјално беа претставени како ниви директори, а се очекува во текот на утрешниот ден Марко Џампаоло да биде назначен за нов ...

Откриена главната трансфер цел на Милан!

ММС

Откриена главната трансфер цел на Милан!

Спортски

Тореира притиска за трансфер во Милан, Арсенал не сака да слушне за негова продажба

24Фудбал

Бобан ја напушти ФИФА и се врати во Милан за да работи со Малдини

СуперСпорт

Gol.mk Спортски Sport 1 Екипа Спортклуб Sport M Дерби Sport M

93 поврзани вести »

Две жени загинаа во невреме во Швајцарија и Франција

24 Вести - 16.06.2019

Најмалку две жени загинаа во невремето што денеска зафати делови на Швајцарија и Франција. Како што соопштија швајцарските власти, една туристка се удавила во водите на Женевското Езеро, кога поради силните бранови се превртел чамецот во кој таа се ...

Невреме кај Кичево - град со големина на орев го попречува сообраќајот

24 Вести

Силно невреме проследено со град во источниот и југоисточниот дел од земјава

ТВ21

Две жени загинаа во невреме во Швајцарија и Франција

А1 On

Две жени загинаа во невреме во Швајцарија и Франција

Сител

ММС Слободен Печат ММС Макфакс Курир Курир ММС Press24

61 поврзани вести »

Недвед на состанок со Рајола за Погба и Де Лихт

TopSport - 16.06.2019

Италијанските медиуми тврдат дека потпретседателот на Јувентус, Павел Недвед денеска во Монте Карло ќе се сретне со супер-агентот Мино Рајола за да преговара за услугите на Пол Погба и Матијс де Лихт, иако Манчестер јунајтед не отстапуваат од цената ...

Јуве во напад: Светски рекорд за победа против ПСЖ и Барса

Спортклуб

Нема повеќе дилеми: Девојката на Де Лихт почна да бара куќа и ја откри иднината на фудбалерот!?

Sport 1

Де Лихт, сепак, не оди во Барселона: Девојка му најде стан во друг град

СуперСпорт

Де Лихт веќе бара куќа во новиот град?!

Спортски

Дерби Спортклуб Спортски Gol.mk Курир Таратур Точка Sport M

91 поврзани вести »