TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-06-10 - 2019-06-16

Во студентскиот дом „Стив Наумов" ќе биде отворена обновената читалница

Канал5 - 13.06.2019

Во студентскиот дом „Стив Наумов" денеска ќе биде официјално отворена обновената читалница. Обновувањето е реализирано во рамките на проектот „Студентски домови без корупција" спроведен од страна на студентите од студентскиот дом и Младинскиот ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги игнорираше младите, денес преку сериозни политики се обезбедуваат подобри услови во студентските домови

Канал5

Во студентскиот дом „Стив Наумов“ ќе биде отворена обновената читалница

+инфо

(Видео) Јаулески до власта: До каде е изградбата на студентскиот град на местото на „Стив Наумов“?

Макфакс

„СДСМ ветуваа многу, но веќе две години состојбата во студентските домови е катастрофална“

Курир

Нетпрес А1 On Слободен Печат А1 On Радио МОФ Независен Радио МОФ Макфакс

58 поврзани вести »

Русковска: Во претресите во Италија нови докази за случајот со ИПА фондовите, има предистраги и истраги за функционери ...

Канал5 - 12.06.2019

Ова го изјави денеска обвинителката за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска, која денеска во Скопје учествуваше на Конференцијата „Заедничка соработка и правна помош во борбата против транснационалниот организирам криминал".

(Видео) Русковска: И други функционери се под истрага за злоупотреба на ИПА-фондовите

Макфакс

Русковска: Во претресите во Италија нови докази за случајот со ИПА фондовите, има предистраги и истраги за функионери за други случаи

Сител

Русковска: Претресите во Италија за ИПА фондовите отворија докази и за функционери за други случаи

МКД

Русковска: Има предистраги и истраги за актуелни функционери

Слободен Печат

А1 On Независен Р.С.Европа Бриф 24Инфо Вечер Прес Точка Опсервер

57 поврзани вести »