TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-06-10 - 2019-06-16

СДСМ: Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски не повикува на оставки на Вељаноски, Димовски и Милошоски

ТВ21 - 15.06.2019

„Мицкоски молчи и не сака да ги повика пратениците на ВМРО ДПМНЕ, за кои се водат судски постапки за сериозни кривични дела, да си дадат оставки. Мицкоски во белиот дворец чека наредби од својот шеф а во пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, се уште ...

СДСМ: Мицкоски не ги повикува пратениците Вељановски, Милошоски и Димовски да поднесат оставки

Канал5

СДСМ: Мицкоски не ги повикува Вељаноски, Милошоски и Димовски да поднесат оставки

Макфакс

СДСМ: Мицкоски не ги повикува пратениците Вељановски, Милошоски и Димовски да поднесат оставки

Сител

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет со пратеници против кои се водат истраги за сериозни кривични дела

МКД

А1 On 24Инфо Centar Либертас MakPress 1tv А1 On Макфакс

44 поврзани вести »

Владата се надева дека и за Гоце Делчев ќе се најде пријателско решение

+инфо - 12.06.2019

По најавите на бугарската министерка Екатерина Захариева дека Бугарија може да се повлече од работата на заедничката комисија доколку не се утврди дека Гоце Делчев е Бугарин, денеска портпаролот на Владата на Северна Македонија, Мухамед Хоџа изрази ...

Хоџа: Се надеваме дека заедничката комисија меѓу Северна Македонија и Бугарија ќе изнајде решенија во насока на добрососедството

Независен

Хоџа: Се надеваме дека заедничката комисија меѓу Македонија и Бугарија ќе изнајде решенија во насока на добрососедството

Press24

Хоџа: Се надеваме дека заедничката комисија меѓу Северна Македонија и Бугарија ќе изнајде решенија во насока на добрососедството

А1 On

Хоџа: Се надеваме дека заедничката комисија меѓу Македонија и Бугарија ќе изнајде решенија во насока на добрососедството

Курир

МКД Слободен Печат Р.С.Европа Денешен Вечер Прес Опсервер PressingTV Република

43 поврзани вести »

Потпишан Меморандум за соработка меѓу обвинителствата на Република Северна Македонија и Република Италија

Бизнис Вести - 13.06.2019

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија и Националното обвинителство за гонење на мафија и на тероризам на Република Италија денеска во Скопје потпишаа Меморандум за разбирање и заедничка соработка.

Рускоска: За неколку функционери се водат истраги за економски криминал и корупција

IRL

Италијанскиот национален обвинител за „Скопје 2014“: Сите истраги се тајни!

Фокус

Отворивме предистраги за неколку актуелни функционери за економски криминал И корупција, рече обвинителката Вилма Рускоска

Сакам да кажам

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Канал5

ТВ21 Телма Канал5 Независен Слободен Печат А1 On ММС Нова ТВ

41 поврзани вести »