TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-06-17 - 2019-06-23

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев не е способна да испорача реформи и затоа Македонија не доби датум за преговори со ЕУ“

Нетпрес - 22.06.2019

Владата на Зоран Заев не е способна да испорача реформи и затоа Македонија не доби датум за преговори со ЕУ. Заев две години ги лаже граѓаните дека само што не добил датум, го промени името на држава, ги продаде државните интереси и организираше ...

„Владата на Зоран Заев не е способна да испорача реформи и затоа Македонија не доби датум за преговори со ЕУ“

Курир

Меркел „ќе даде се од себе“ за датум, ама не дава гаранции дека ќе успее

Алфа

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Зоран Заев не е способна да испорача реформи и  затоа Македонија не доби датум за преговори со ЕУ

Опсервер

Три датуми за Македонија во октомври

Н.Македонија

MakPress Сакам да кажам Deutsche Welle 24 Вести ТВ21 Канал5 Канал5 24 Вести

252 поврзани вести »

СДСМ: Како Димовски дошол до хидроцентрали и државно земјиште заедно со Мицкоски и Јанакиески?

Фокус - 23.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Димитар Димовски, од белиот дворец, од симболот за криминалот и корупцијата, денеска требаше да се извинат за безобразниот начин на одбрана на криминалот, да се повлечат и да повикаат на одговороност во сопствените редови, реагираат од ...

Мицкоски: Смената на Тевдовски од Министерството за финансии е тргање на маската, зад која сега и официјално стои Заев

Канал5

СДСМ: Димовски да одговори за судските постапки против поранешните функцинери на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5

Мицкоски: Заев со реконструкцијата најде покус пат парите да одат до Вицето

Алфа

СДСМ: Димовски требаше да одговори како тоа фирмата во која тој и Мицкоски имаат удел го добива бизнисот со хидроцентрали од владата на Груевски

МКД

А1 On МКД Сител Макфакс Нетпрес +инфо А1 On Курир

160 поврзани вести »

Доналд Трамп најави нови санкции кон Иран

24 Вести - 23.06.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа најави дека САД в понеделник ќе воведат дополнителни санкции кон Иран. Тој на Твитер објави дека Иран не може да има нуклеарно оружје. – Воведуваме нови дополнителни санкции кон Иран.

САД извршиле хакерски напади врз Иран

Канал5

Трамп најави нови санкции кон Иран

А1 On

Трамп ќе воведува нови санкции кон Иран

Слободен Печат

САД започнале сајбер напади врз иранските воени компјутерски системи

+инфо

Алфа А1 On Алфа Слободен Печат Алфа А1 On Слободен Печат Факултети

231 поврзани вести »