TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-01-14 - 2019-01-20

Курц: Треба да го одложиме брегзитот

МКД - 20.01.2019

Австрискиот канцелар Себастијан Курц смета дека е можно, доколку е потребно, за неколку месеци да се одложи повлекувањето на Британија од ЕУ. „Доколку е потребно, мора да ѝ дадеме повеќе време на Британија и да го поместиме датумот на истапување.

Лондон почнува разговори за „план Б“ за „Брегзит“

Локално

Џон Мејџор побара од Меј да се откаже од своите „црвени линии“

+инфо

ПИСМА ОД ЛОНДОН Студен бран

+инфо

Мејџор: Тереза Меј да се откаже од црвените линии

Макфакс

Нова ТВ Слободен Печат А1 On Опсервер Вечер Прес Локално 24 Вести Deutsche Welle

563 поврзани вести »

Ко-домаќините Данска и Германија со убедливи победи

Макфакс - 20.01.2019

Германија и Данска, ко-организаторите на Светското првенство во ракомет, остварија важни победи во своите групи за да направат чекор кон полуфиналето на Мундијалот. Данска направи предност во првото полувреме против Унгарците, кое на крај го заддржа ...

Резултати од денешните натпревари на СП во Германија и во Данска

РК Металург

Малер за „рибарите", Палмарсон и Гунарсон повредени

SportMedia

Австрија преку Бахреин стигна до 19. место

24 Ракомет

Французите го „демолираа“ Исланд

Екипа

SportMedia Sport 1 TopSport 24 Ракомет Дерби OhridNews Спортклуб Нова ТВ

395 поврзани вести »

Путин има една голема желба за пензионерските денови

Курир - 20.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин вчера ја посети српската престолнина по четврти пат во неговата политичка кариера. 66-годишниот Путин обожава да патува и тоа воопшто не му паѓа тешко, но проблемот е што него го интересираат малку поинакви ...

Оваа русокоса е омилена стјуардеса на Путин – никаде не лета без неа

24Инфо

Илјадници луѓе протестираа во Белград против Вучиќ

Локално

Илјадници граѓани синоќа во Белград протестираа против Вучиќ

CivilMedia

Стадо

Окно

Таратур Репортер МКД Сител Сител Скопје24 Слободен Печат Фактор

364 поврзани вести »