TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-07-22 - 2019-07-28

Доналд Трамп и Борис Џонсон работат на нов договор за слободна трговија

MTM - 28.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека тој и новиот британски премиер, Борис Џонсон, веќе почнале да работат на договор за слободна трговија, кој ќе биде многу поголем отколку што би било можно членството на Велика Британија во ЕУ.

Работел како новинар: Британскиот премиер Џонсон бил во Србија за време на бомбардирањето

PressingTV

Трамп: Џонсон и е потребен на Велика Британија

А1 On

Трамп: Џонсон и е потребен на Велика Британија

+инфо

Контроверзни изјави на Борис Џонсон

А1 On

МКД Р.С.Европа Сител Курир 24Инфо 24Инфо Опсервер Денешен

338 поврзани вести »

Наполи без Елмас го растури Ливерпул во Единбург (ВИДЕО)

МКД - 28.07.2019

Наполи го фрли европскиот шампион Ливерпул на колена, „наполитанците" без нашиот Елиф Елмас го добија пријателскиот меч во Единбург со 3-0. На десетина дена пред почетокот на сезоната, Наполи го потсети актуелниот шампион на Европа дека нема простор ...

Нов пораз на Ливерпул на пријателска со Наполи, без Елмас (видео)

Макфакс

ВИДЕО: Наполи без Елмас го декласира Ливерпул во Единбург

Gol.mk

Наполи без Елмас го растури Ливерпул

Екипа

Наполи без Елмас го сомле европскиот првак! (ВИДЕО)

Sport 1

24Фудбал TopSport Слободен Печат Спортски Фокус Слободен Печат Екипа 24Фудбал

292 поврзани вести »