TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-07-22 - 2019-07-28

„МКЦ за Скопје“ за 56-годишнината од земјотресот

24 Вести - 26.07.2019

Младинскиот културен центар се влучува во одбележувањето 56 години од скопскиот земјотрес со програма од повеќе содржини насловена „МКЦ за Скопје“ во паркот на МКЦ. Ќе почне во 18.30 часот со детските работилници „Мојот град, моето омилено место“ на ...

„МКЦ за Скопје“ за 56-годишнината од земјотресот

А1 On

„МКЦ за Скопје“ за 56-годишнината од земјотресот

+инфо

Проекција на „Ослободување на Скопје“ во Кино на трева вечерва пред МКЦ

Екран

„МКЦ за Скопје” за 56-годишнината од земјотресот

24Инфо

Скопје инфо Либертас Опсервер Локално Република Скопје1 MakPress Република

60 поврзани вести »

Новинар од “1ТВ“ се пријавил да даде исказ за “Рекет“

Пулс24 - 28.07.2019

Новинар од “1ТВ“ телевизијата се пријавил да даде исказ во Обвинителството во врска со случајот “Рекет“, објави ТВ “Телма“. Новинарите на “1ТВ“ се на принуден одмор до 15 август, а во средата беше емитувано последното издание на Централниот дневник.

OJO потврди: Новинар од 1ТВ се пријави да даде исказ

Либертас

Новинар од 1ТВ се пријавил да даде исказ за „Рекет“

Вечер Прес

СЕ ОТВАРА ПАНДОРИНАТА КУТИЈА: Новинар од 1ТВ се пријавил да даде исказ за „Рекет“!

Магазин

1ТВ.мк го дозна името на новинарот кој сам се пријавил во ОЈО

1tv

Телма Фокус Нетпрес +инфо Нова ТВ Слободен Печат Курир Денешен

39 поврзани вести »

Реал со нова понуда од 166 милиони евра за Погба

ТВ21 - 28.07.2019

Реал Мадрид се стреми по секоја цена да го донесе Французинот Пол Погба во Сантијаго Бернабеу, па така сега подготвува нова понуда за Манчестер Јунајтед. Англиските и шпанските медиуми известуваат дека „кралевите“ подготвуваат нова понуда до ...

Реал Мадрид полуде по Погба

Фокус

Реал со нова понуда за Погба, еве колку нудат

Курир

Реал со нова понуда од 166 милиони евра за Погба

А1 On

Реал по секоја цена го сака Погба, спрема 166 милиони евра

+инфо

Сител Алфа Нетпрес Sport 1 Спортклуб Дерби Кајгана Спортски

56 поврзани вести »

Разрешени неколку директори и членови на одбори

Бизнис Вести - 25.07.2019

На вчерашната седница Владата на Република Северна Македонија донесе повеќе одлуки за разрешување и именување на директори, в.д. директори и членови на управни и надзорни одбори на агенции, инспекторати, управи, државни претпријатија и јавни ...

Еве уште кого опфати метлата на Заев:

Локално

Владата разреши и постави нови директори и членови на одбори во низа институции

Кумановски м.

Од 147-та седница на Владата на РСМ: Во Собрание одат предлог законите за Државниот инспекторат за употреба на јазиците и предлог законите за Академијата за судии и јавни обвинители и за медијација; Владата разреши и именуваше директори, в.д. директори и членови на управни и надзорни одбори на агенции, инспекторати, управи, државни претпријатија и јавни установи

Бриф

Владата разреши и именува директори и членови на управни и надзорни одбори

Опсервер

еМагазин Centar 24Инфо Фактор Скопје1 MakPress 1tv 24 Вести

37 поврзани вести »