TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-07-22 - 2019-07-28

Хан ги утеши Македонците, Рикер му „забрани“ политички игри на Мицкоски

Фактор - 27.07.2019

Неделава која полека изминува, ја обележаа доаѓањето на европскиот комесар Јоханес Хан но и посетата на в.д. помошникот државен секретар на САД за Европа и Евро-Азија, Филип Рикер . Комесарот Хан ги утеши Македонците, искоментира голем дел од ...

КОЛУМНА НА ЈАНЕВСКИ: Бастер Китон, Хан и Рикер!

Денешен

Денеска Рикер во Скопје, средби со државниот врв и со опозицијата

МКД

Хан денеска во посета на Македонија

Канал5

Јоханес Хан во Скопје ќе се сретне со Пендаровски, Заев и Мицкоски

24 Вести

Фокус Фокус Независен Сител Курир Нетпрес Press24 Слободен Печат

69 поврзани вести »

Телефонски разговор Мицотакис – Џонсон

А1 On - 25.07.2019

Претседателот на Владата на Грција, Кирјакос Мицотакис имал телефонски разговор со новиот премиер на Велика Британија, Борис Џонсон на кого му го честитал преземањето на должноста, јави дописничката на МИА од Атина.

Телефонски разговор Мицотакис – Џонсон

Опсервер

Телефонски разговор Мицотакис – Џонсон

24Инфо

Телефонски разговор Мицотакис – Џонсон

MakPress

Мицотакис најави притисок врз Скопје во процесот на евроинтеграција

Тера

Фактор CivilMedia 24 Вести 24 Вести Телма 24 Вести Курир Сител

99 поврзани вести »

За „Чарлиевите ангели“ од СЈО, ќе се расправа на 27 август

Expres - 28.07.2019

Измените на Законот за јавно обвинителство во собраниска процедура ќе се најде на крајот на август, откако пратениците ќе се вратат од годишен одмор. Претседателот на Собранието, Талат Џафери, седницата ја закажа за 27 август, дознава „НОВА.

Седницата за законот за СЈО од Владата на 27 август

24 Вести

Седницата за законот за СЈО од Владата на 27 август

Курир

Џафери за тв 24: Законот со којшто се решава судбината на СЈО стигна во Собранието

24 Вести

Широк консензус или 80 гласа за новото (С)ЈО

Независен

Нова ТВ Вечер Прес Канал5 ТВ21 ТВ21 Фокус Телма Сакам да кажам

66 поврзани вести »