TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-07-22 - 2019-07-28

Хан: Го повикав Мицкоски да се ангажираат за усвојување на нацрт законот за СЈО, поради иднината на граѓаните

Нова ТВ - 26.07.2019

Еврокомесарот Јоханес Хан се огласи на својот Твитер профил по средбата со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Го повикав лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски, да се ангажираат активно и конструктивно во усвојувањето на нацрт законот ...

ВМРО ДПМНЕ: Нема компромис во борбата против криминалот, предлагаме закон со кој ќе се заштити правдата

Нетпрес

Мицкоски: Нема компромис во борбата против криминалот, предлагаме закон со кој ќе се заштити правдата

Курир

Нема компромис со криминалот и корупцијата – потребен е закон со кој ќе се заштити правдата

Република

Хан: Го повикав Мицкоски да се ангажираат за усвојување на нацрт законот за СЈО, поради иднината на граѓаните

Локално

Вечер Прес 1tv 24 Вести Канал5 Телма Канал5 Сакам да кажам Фокус

50 поврзани вести »