TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-09-09 - 2019-09-15

Борис Џонсон : Британија е како Хулк од стриповите

Канал5 - 15.09.2019

,,Што е полуд , тоа е посилен. Кога ќе го испровоцираат , крши окови” , така премиерот на Британија ја спореди неговата земја со суперјунакот Хулк. Британскиот премиер Борис Џонсон ја спореди Велика Британија со измислен суперхерој Неверојатниот ...

Џонсон: Има огромен напредок кон договорот за Брегзит

Сител

Џонсон: Нашата земја е како Хулк, колку Хулк е полуд, толку е и посилен

Слободен Печат

Џонсон: Има огромен напредок кон договорот за Брегзит

А1 On

Џонсон: Има огромен напредок кон договорот за Брегзит

Нова ТВ

МКД Слободен Печат Република Вечер Прес Локално PressingTV Опсервер MTM

234 поврзани вести »

Филипче: Со конкретни мерки покажавме грижа за пациентите и лекарите

24 Вести - 15.09.2019

Во изминатите 2 години, со конкретни мерки и политики во здравството покажавме што значи вистинска грижа за пациентите, за здравствените работници, за подобрување на условите во јавните здравствени установи и достапни лекови во кој било ден од ...

Филипче: Урнисаното здравство коешто го остави ВМРО-ДПМНЕ, за само две години успеавме да го рехабилитираме

ТВ21

Филипче : За две години со конкретни мерки во здравството покажавме вистинска грижа за пациентите и лекарите

Канал5

Филипче: Покажавме вистинска грижа за пациентите и здравствените работници

Фокус

Филипче: За 2 години покажавме вистинска грижа за пациентите и лекарите, обезбедивме лекови за сите

Press24

Нетпрес А1 On +инфо Независен Слободен Печат МКД Макфакс 24Инфо

146 поврзани вести »