TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-09-09 - 2019-09-15

Унгарска рака над Балканот

Deutsche Welle - 14.09.2019

Со кое лице Ласло Трочањи ќе бара од ЕУ-кандидатите владеење на правото, борба против корупцијата и јакнење на улогата на независните медиуми и граѓанското општество - сето она што тој го поткопа како министер за правда? Кариерата на , кандидатот за ...

Унгарска рака над Балканот

Локално

Унгарска рака над Балканот

Либертас

Орбан укажува на замор во проширувањето на ЕУ

Телма

Орбан: Западните земји во ЕУ ги користат новите членки како жртвени јагниња

Press24

МКД А1 On Либертас Вечер Прес Локално MTM Опсервер 24Инфо

51 поврзани вести »

Сноуден сака да добие азил во Франција

24 Вести - 15.09.2019

Поранешниот американски разузнавач и свиркач Едвард Сноуден изјави дека се надева дека Франција ќе му додели азил. Во интервју за француското радио „Франс ентер“ тој вели дека „би сакал да види“ дека францускиот претседател Емануале Макрон ќе ...

Сноуден очекува Макрон да му овозможи да живее во Франција

Фокус

Сноуден , кој се крие во Русија , се надева Макрон да му даде азил во Франција

Канал5

Сноуден се надева дека ОВАА земја ќе му даде азил

Слободен Печат

Сноуден: Нѐ следат на секој чекор

Курир

А1 On Нетпрес Независен Press24 Макфакс +инфо МКД Сител

49 поврзани вести »

Мотоциклист прегазил полицаец на должност

Канал5 - 15.09.2019

Во населбата Хиподром , 45- годишен мотоциклист удрил во полицаец на должност , кој бил повреден и пренесен во клиничкиот центар. Вчеравечер во 22.30 часот на Железнички премин на ул.„Благоја Стефковски“ во населба Хиподром, Скопје, З.П.

Мотоциклист удрил во полицаец за време на должност

Фокус

Повреден полицаец пренесен на Клиника- го удриле со мотор „Кавасаки“

Press24

Со „кавасаки“ удрил во полицаец во скопски Хиподром

А1 On

Мотоциклист директно удрил во полицаец во скопски Хиподром

МКД

Слободен Печат +инфо Сител Курир Макфакс Пулс24 24Инфо Опсервер

49 поврзани вести »

ТИМ НА 5.КОЛО: Жуниор го „разбуди“ шампионот…

SportMedia - 15.09.2019

Шкендија против Работнички успеа да дојде до првата сезонска победа, и тоа на „бразилски погон“. Стенио Жуниор беше најдобар кај шампионот, и затоа е играч на колото. Интересно е тоа што дури во 5.коло во тимот на колото на „СПОРТМЕДИА“ има играч од ...

Вардар без проблеми против Струга, гостите со празни раце ова коло

24Фудбал

Вардар со три гола во второто полувреме до победа над Струга

Нетпрес

Вардар со три гола во второто полувреме до победа над Струга

+инфо

Вистинито или не: Шкендија и Работнички во дербито на дното

Екипа

Gol.mk Gol.mk Слободен Печат Sport 1 SportMedia Екипа SportMedia SportMedia

47 поврзани вести »