TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-09-09 - 2019-09-15

Одбојкарите немоќни против европскиот шампион Русија

Кајгана - 15.09.2019

Македонската одбојкаркска репрезентација играњето на ЕУРО 2019 го зачини и со дуел против актуелниот европски шампион Русија. Руските одбојкари ја покажаа својата сила и лесно ги добија првите два сета (25:15 и 25:16), но во третиот и тоа како се ...

СТАТИСТИКАТА ВЕЛИ: Играме одлична одбојка по првите три кола на Еуро Волеј

SportMedia

Милев: Ни недостасува препознатливата мотивираност и единството

Екипа

Македонија е слободна на ЕП: Ден за средување мисли

SportMedia

Матијашевиќ: Ние сме атипична репрезентација

Екипа

SportMedia Дерби SportMedia Опсервер MakPress Sport 1 Слободен Печат Sport 1

183 поврзани вести »

Османи утре во Брисел на средба со Могерини

24 Вести - 15.09.2019

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи утре ќе престојува во Брисел каде ќе се сретне со високата претставничка за надворешни работи и безбедносна политика на Европската Унија и потпретседателката на Европската комисија, Федерика ...

Османи утре во Брисел на средба со Могерини

Канал5

Османи утре во Брисел на средба со Могерини

ТВ21

Османи утре во Брисел на средба со Могерини

Слободен Печат

Османи утре во Брисел на средба со Могерини

Press24

Сител +инфо Нетпрес ММС Денешен PressingTV MTM Република

121 поврзани вести »

Во Скопје вчера 10 сообраќајки, повредени осум лица

24 Вести - 13.09.2019

Едно лице е тешко повредено, а седум се здобиле со полесни повреди во шест од вкупно десет регистрирани сообраќајки на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција изрекла мерки за непрописно паркирање на 85 возила, а со „пајак“ се подигнати 57 ...

Во Скопје вчера 10 сообраќајки, повредени осум лица

Канал5

Осум лица повредени во 10 сообраќајки вчера во Скопје

Курир

Во Скопје вчера 10 сообраќајки, повредени осум лица

Сител

Осум повередени во десет сообраќајни несреќи во Скопје

Нетпрес

ММС А1 On Независен МКД Денешен 4NEWS Скопје инфо MTM

109 поврзани вести »

Пендаровски: ИФФК „Браќа Манаки" репрезент на македонската филмската уметност во Европа и во Светот

Канал5 - 15.09.2019

ИФФК „Браќа Манаки" четири децении доследно го чува и почитува наследството што го оставија Јанаки и Милтон Манаки. ,,Ви честитам бидејќи сте вистинските репрезенти и афирматори на филмската уметност и воопшто, на културата во Република Северна ...

Режисерот и кинематограферот не се во брак, туку се партнери за танц, рече во Битола Едвард Лакман, добитникот на Златна камера 300 за животно дело

Сакам да кажам

Со Алмодовар зборуваме за филмовите само додека вечераме, рече во Битола кинематограферот на „Болка И слава“ Алкаине

Сакам да кажам

Првите 40 се најтешки – фотогалерија од црвениот килим на 40. „Браќа Манаки“ во Битола

Сакам да кажам

Јубилејно 40-то издание на „Браќа Манаки“

24 Вести

Нова ТВ +инфо Радио МОФ ММС МКД Екран Екран Сител

153 поврзани вести »