TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-09-09 - 2019-09-15

Јани Макрадули за “Слободен печат”: Интересот за инвертори е огромен

Слободен Печат - 15.09.2019

Обезбеден е и посебен буџетски фонд за првичните активности, во висина од два милиони евра, но на располагање се и околу 20 милиони евра од одредени ставки од буџетите на неколку министерства „Владата има план и програма како да се справи со ...

Макрадули: Владата има план и програма како да се справи со загадувањето на трајна основа

Локално

Макрадули за „Слободен печат“: Владата има план и програма како да се справи со загадувањето на трајна основа, Велес очекува да добие субвенции за инверторите

CivilMedia

Почнува проблемот со аеро-загадувањето на воздухот

Алсат-М

Оправдана ли е причината на ЕСМ: До 4 милиони евра за субвенции на клими за граѓани од Кичево, Скопје, Битола и Тетово

Фактор

Н.Македонија Канал5 А1 On Press24 Centar Centar iPortal 24Инфо

108 поврзани вести »

Бекам не се откажува – преговара со таткото на Меси

Макфакс - 15.09.2019

Шпекулациите дека Дејвид Бекам ќе направи сè да го донесе Лионел Меси во неговиот нов американски клуб Интер Мајами се зголемија, откако „Дејли мирор“ тврди дека договорил состанок помеѓу неговиот спортски директор Пол Мекдонох со таткото на Лионел ...

Мурињо му симна капа на Аргентинецот: Меси ме направи најдобар тренер

Sport 1

Меси ги обнови тренинзите со Барселона

А1 On

Дали станува сериозно? Таткото на Меси започнал преговори!?

Таратур

Добри вести за Барселона – Меси се врати на тренинзи

Макфакс

Gol.mk TopSport Спортски Спортклуб TopSport Слободен Печат SportMedia Денешен

107 поврзани вести »