TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-09-09 - 2019-09-15

Софија побара интензивна истрага за палењето на бугарското знаме во Мелбурн

Канал5 - 10.09.2019

Бугарија ќе бара одговорност од лицата кои го запалија бугарското знаме на протестот пред македонскиот конзулат во Мелбурн. Групата на македонски иселеници кои вчера се собраа пред конзулатот, во знак на протест против преспанскиот договор, покрај ...

Бугарскиот амбасадор во Австралија ќе побара одговорност за палењето на бугарското знаме во Мелбурн

МКД

Бугарија ќе бара одговорност за вчерашниот инцидент во Мелбурн со палењето на бугарското знаме

Слободен Печат

Бугарија бара одговорност за палењето на нивното знаме на протестот во Мелбурн

Макфакс

Дијаспората во Мелбурн палеше макети од Заев и знамиња на Грција и Бугарија (ВИДЕО)

Кумановски м.

еМагазин Вечер Прес Точка Фактор Фактор iPortal Н.Македонија Н.Македонија

64 поврзани вести »

Кој и зошто сака да го закопа “Талир”

IRL - 12.09.2019

Во Македонија нема случаи на висока корупција и многу уапсени функционери. Политичарите постојано ги обвинуваат противниците дека се корумпирани. Но, за една работа сите се сложни – кога станува збор за финансиското работење на партиите секоја од ...

Ристовска: СЈО денеска ќе соопшти како ќе постапува

Канал5

Десетто одложување на судењето за „Талир“

Алсат-М

Ристоска: СЈО се уште постои, верувам дека ќе се најде извесно законско решение

24 Вести

Ристоска: СЈО сѐ уште постои!

Фокус

Сакам да кажам Алсат-М Курир Макфакс Нова ТВ Макфакс Слободен Печат Нетпрес

60 поврзани вести »

Уапсени двајца тетовчани кои поседувале марихуана

Слободен Печат - 15.09.2019

По претресот кај нив била пронајдена марихуана. На 14.09.2019 во 21.05 часот полициски службеници од СВР Тетово, на ул.„29 Ноември“ во Тетово ги лишиле од слобода С.С.(31) и Е.Б.(28), двајцата од с.Боговиње, тетовско, поради тоа што при извршен ...

Прилепчанец агресивно се однесувал кон полицајци, па го привеле

+инфо

Приведен прилепчанец кој нападнал полицајци

Макфакс

Приведен прилепчанец за напад на полицајци

Сител

Приведен прилепчанец за напад на полицајци

Слободен Печат

Сител Опсервер 4NEWS 4NEWS 24Инфо 24Инфо Скопје1 Скопје1

87 поврзани вести »

Македонски планинар загина на Олимп

24 Вести - 15.09.2019

Планинар од Северна Македонија го загуби животот на планината Олимп во Грција, откако паднал во провалија, веројатно затоа што претходно му се слошило. Според информациите, станува збор за група од околу девет лица од нашата земја, кои планинареле ...

Загина македонски планинар на Олимп

Канал5

Македонски планинар го загуби животот на Олимп

Телма

57- годишен Скопјанец загина во пад во бездна на Олимп

Канал5

Планинар од Македонија загина на Олимп

ТВ21

Фокус Сакам да кажам 24 Вести Канал5 Фокус 24 Вести Р.С.Европа OhridNews

84 поврзани вести »

Бурата Умберто прераснува во ураган, тврдат метеоролозите

Сител - 15.09.2019

Тропската бура Умберто според очекувањата на метеоролозите денеска треба да прерасне во ураган. Бурата полека станува се посилна северно од Бахамите, соопшти американскиот Национален центар за урагани (НХЦ), а пренесе Гласот на Америка.

Бурата Умберто прераснува во ураган, тврдат метеоролозите

А1 On

Бурата Умберто прераснува во ураган, тврдат метеоролозите

Слободен Печат

Бурата Умберто прераснува во ураган, тврдат метеоролозите

+инфо

Бурата Умберто прераснува во ураган, тврдат метеоролозите

24Инфо

Опсервер 4NEWS Вечер Прес Денешен 1tv 24 Вести Канал5 ТВ21

81 поврзани вести »