TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-09-09 - 2019-09-15

Ферари: Доаѓа моментот за Мик Шумахер во Формула 1

24 Вести - 13.09.2019

Шефот на Ферари, Матија Биното е задоволен од развојот на Мик Шумахер, син на легендата на „Скудерија“ и седумкратниот светски шампион – Михаел Шумахер. Биното дури изјави дека ќе дојде моментот кога тој ќе влезе во Формула 1, односно кога ...

За ситуацијата на Шумахер зборуваше познат неврохирург: Какви се неговите шанси?

Таратур

Шумахер е во свесна состојба

Сител

Михаел Шумахер е во свесна состојба

Факултети

За ситуацијата на Шумахер зборуваше познат неврохирург: Какви се неговите шанси?

Спортски

Gol.mk Макфакс Sport 1 TopSport Локално 4NEWS Точка Опсервер

80 поврзани вести »

Еве колку изнесуваат платите на наставниците во регионов!

Магазин - 15.09.2019

Платите на наставниците се потпросечни во земјава. Факултети.мк направи споредба помеѓу личните примања на колегите на нашите наставници во земјите од регионот. Од земјите што не се во Европска Унија најдобро платени (од годинава) се просветните ...

„Вистиномер.мк“: Химната не е отстранета од образовните програми за основците

Фокус

Децата уште во прво одделение ќе ја учат химната

Независен

Химната не е отстранета од образовните програми за основците

Окно

Новото име се имплантира во колективниот ум

Н.Македонија

1tv Фокус Макфакс МКД МКД Независен Слободен Печат 360 степени

53 поврзани вести »

Интер на чело во Италија, деби за Санчез

ТВ21 - 15.09.2019

Интер се искачи на првото место на табелата во Италија по победата од 1:0 над Удинезе. Стрелец на голот за домашната екипа беше Стефано Сенсеи во 44 минута. Сепак, треба да се напомене дека гостите играа во намален состав повеќе од 55 минути по ...

Интер на чело во Италија, деби за Санчез

А1 On

Зошто Сенси заврши во Интер, а не во Милан

24Фудбал

Конте задоволен од победата – прокоментира и за повредениот на Лукаку

Спортклуб

Саки има сериозна замерка за Конте и Интер

Дерби

Точка MTM Либертас Опсервер Денешен MakPress Дерби Екипа

75 поврзани вести »