TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-09-09 - 2019-09-15

Поранешен македонски селектор на клупата на Србија!?

Слободен Печат - 15.09.2019

Најдобрите српски кошаркари беа најавувани како едни од главните фаворити за светската титула, на крајот останаа без медал, но и без селектор. После завршувањето на настапот на Светското првенство во Кина и освојувањето на петтата позиција, ...

Изненадувачко тврдење: Кокошков не смее да биде селектор на Србија!

Sport 1

Ѓорѓевиќ ја напушта репрезентацијата на Србија

Опсервер

Ѓорѓевиќ ја напушта репрезентацијата на Србија

Вечер Прес

Ѓорѓевиќ ја напушта репрезентацијата на Србија

MakPress

Канал5 Екипа Sport 1 Sport 1 Екипа TopSport Слободен Печат OhridNews

68 поврзани вести »

Реал би го дале Крос да го добијат Погба

Макфакс - 15.09.2019

Реал Мадрид ќе им го понудат Тони Крос на Манчестер јунајтед за да го добијат толку посакуваниот потпис на Пол Погба веќе во јануари, тврди германскиот „Спорт билд“. Покрај „сагата“ околу Нејмар и неговата желба да се врати во Барселона, наводниот ...

Реал би го дале Крос да го добијат Погба

TopSport

Реал и Јунајтед ќе трампаат играчи – Погба се поблиску до Мадрид

Спортклуб

Реал најде формула за да го донесе Погба во јануари

Слободен Печат

Француската револуција во Реал започнува во јануари

Спортски

TopSport Спортски Дерби SportMedia Слободен Печат Спортклуб СуперСпорт Sport 1

65 поврзани вести »