TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-09-09 - 2019-09-15

Прекин на сообраќајот во Скопје – се снима филм

Авто Магазин - 12.09.2019

Внимателно под Кале и на Илинденска – министерството за внатрешни работи известува дека ноќеска и утре, како и во недела и понеделник, сообраќајот по улицата Лазар Личеновски (под Кале) заради снимање на филм во периодот од 18 часот навечер до 6 ...

Денес и утре изменет сообраќаен режим во Скопје

Скопје инфо

Дел од „Илинденска" со посебен сообраќаен режим поради снимање на филм

Канал5

Изменет сообраќаен режим на „Лазар Личеновски" поради снимање филм

Канал5

Посебен режим на Илинденска поради снимање на филм

Слободен Печат

ММС Нетпрес Press24 Скопје24 ММС МКД Press24 Независен

62 поврзани вести »

Би било фино политичарите почесто да качуваат врвови и да се слуша „Македонско девојче“

еМагазин - 10.09.2019

Како да беа договорени министерката за одбрана Радмила Шекеринска и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со искачување на планинските врвови да го прослават Денот на независноста. Вицепремиерката и министерка за одбрана Шекеринска заедно со ...

Шекеринска од Галичица: Погледот кон двете езера симболично ги отсликува нашите две стратешки цели – членството во ЕУ и НАТО

Канал5

Шекеринска од Галичица: Погледот кон двете езера симболично ги отсликува нашите две стратешки цели – членството во ЕУ и НАТО

24 Вести

Шекеринска: Членството во НАТО ни е на дофат, се вртиме кон преговори со ЕУ

Фокус

Шеќеринска со амбасадори и одбранбени аташеа се искачи на Галичица

Телма

Канал5 ММС ММС +инфо Press24 Сител А1 On А1 On

38 поврзани вести »

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје: Две години лаги, криминал и неработа на градоначалникот Шилегов

МКД - 15.09.2019

Петре Шилегов е две години на чело на градот Скопје и наместо градоначалник ја презема улогата на крадоначалник кој не реши ниту еден клучен проблем на скопјани. Главен фактор зошто скопјани дишат и понатаму најзагаден воздух во светот е ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: 2 години Крадоначалник Шилегов, 2 години лаги, криминал и неработа

Курир

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов наместо работа се занимава со крпење на улици, зад кои стои сомнеж за дебела заработка

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов не е градоначалник, туку крадоначалник на Скопје

Макфакс

ВМРО ДПМНЕ: 2 години Крадоначалник Шилегов, 2 години лаги, криминал и неработа

Скопје1

Канал5 Макфакс А1 On Курир Либертас Опсервер 24Инфо Centar

38 поврзани вести »