TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-09-09 - 2019-09-15

Зеќири, Костадинов и Жерновски во Трново: Ги исполнивме главните столбови на програмата „За живот во Македонија"

Канал5 - 15.09.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, членот на ИО , Костадин Костадинов и членот на ЦО , Андреј Жерновски присуствуваа на традиционалниот социјалдемократски пикник во „Трновски ветар" во Крива Паланка.

Зеќири, Костадинов и Жерновски на традиционален пикник во Трново

Макфакс

Зеќири, Костадинов и Жерновски на традиционален пикник во Трново: Ги исполнивме главните столбови на програмата „За живот во Македонија”

24Инфо

Зеќири, Костадинов и Жерновски: Ги исполнивме главните столбови на програмата „За живот во Македонија”

Вечер Прес

Зеќири, Костадинов и Жерновски: Ги исполнивме главните столбови на програмата „За живот во Македонија“

Либертас

iPortal iPortal Скопје1 Магазин ММС Слободен Печат Денешен Либертас

37 поврзани вести »

Рики Рубио е избран за МВП на Светското во кошарка

+инфо - 15.09.2019

Рики Рубио ја доби наградата за МВП на СП во 2019 година, што заврши со триумф на Шпанија. Кошаркарот на Феникс Санс постигна 20 поени во последниот натпревар со Аргентина, а во просек имаше 16,4 поени, 6,0 асистенции, 4,6 скока, 1,5 украдени топки ...

Рики Рубио е избран за МВП на Светското во кошарка

А1 On

ВИДЕО: Избрана идеалната петорка на Светското во Кина

А1 On

И Богдановиќ во идеалната петорка на Светското во Кина

+инфо

Рики Рубио е избран за МВП на Светското во кошарка

Независен

Макфакс Курир Сител SportMedia Дерби Екипа Gol.mk Sport 1

55 поврзани вести »