TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-09-16 - 2019-09-22

Врнежите и зимските утра се тука – нови врнежи во вторник

Скопје24 - 22.09.2019

Во текот на денешниот ден се очекува постепено намалување на облачноста и разведрување како и да престанат врнежите насекаде. Ќе продолжи да дува умерен до засилен ветер од северен правец, а максимумот на температурите ќе се искачува во интервалот ...

Искористете го денешното сонце, од утре ќе врне

+инфо

Сончево со слаб до умерен јужен ветер

Сител

Уште денес сонце, од утре дожд

Слободен Печат

Претежно сончево време со слаб до умерен јужен ветер

МКД

А1 On Курир Нова ТВ Р.С.Европа Нетпрес Press24 Макфакс OhridNews

188 поврзани вести »