TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-09-23 - 2019-09-29

Веќе утре ќе се знае дали Катица Јанева ќе излезе од „Шутка“?

Канал5 - 29.09.2019

Дали екс специјалната обвинителка Катица Јанева ќе излезе од Шутка и ќе замине во домашен притвор? Одговорот на прашањето најверојатно ќе биде познат утре за кога според најавите Вишото јавно обвинителство ќе даде мислење на надополнетата жалба на ...

Утре ќе се одлучува дали Катица Јанева ќе остане во Шутка

ММС

Ќе го напушти ли Катица Јанева затворот во Шутка?

+инфо

Јанева била следена две недели пред да ја уапсат

+инфо

Веќе утре ќе се знае дали Катица Јанева ќе излезе од „Шутка“?

Курир

Press24 Алфа Република Вечер Прес Пулс24 Локално Фактор Скопје1

317 поврзани вести »

Мицотакис: Грција ќе продолжи да ги поддржува напорите на земјите од Западен Балкан за интеграција во ЕУ

24 Вести - 28.09.2019

Климатските промени, бегалскиот проблем, кипарското прашање, односите со Турција, но и европската перспектива на земјите од Западен Балкан беа темите на кои се осврна грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во неговото обраќање на Генералното собрание на ...

Мицотакис: Грција ќе продолжи со поддршка на земјите од Западен Балкан за интеграција во ЕУ

ТВ21

Мицотакис: Грција ќе го поддржи Западен Балкан

Независен

Мицотакис: Земјите од Западен Балкан ќе ја добијат нашата поддршка за интеграција во ЕУ

Слободен Печат

Мицотакис: Грција ќе продолжи да ги поддржува напорите на сите земји од Западен Балкан да се интегрираат во ЕУ

+инфо

Р.С.Европа Нова ТВ Сител А1 On Вечер Прес PressingTV 24Инфо Денешен

230 поврзани вести »

И денеска променливо облачно, затоплување од петок

Канал5 - 26.09.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Минималната температура ќе се движи од 9 до 16, а максималната од 19 до 26 степени. Во Скопје, променливо облачно со повремен дожд и со услови за ретки грмежи.

Времето денеска, променливо со повремен дожд

Алсат-М

УХМР најавува врнежи и грмежи - од петок промена на времето

Press24

Дожд и температура до 26 степени

+инфо

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, oд утре сонце

МКД

Нетпрес Макфакс 24Инфо iPortal Пулс24 Точка Бриф Скопје инфо

138 поврзани вести »

Силен земјотрес на југот на Филипините

ТВ21 - 29.09.2019

Силен земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтер денеска ја погоди провинцијата Давао на југот на Филипините, објави Филипинскиот институт за вулканологија и сеизмологија. Засега нема извештаи за повредени или материјална штета.

Силен земјотрес ги погоди Филипините

Канал5

Силен земјотрес на југот на Филипините

Телма

Видео: Силен земјотрес го погоди Чиле

Канал5

Силен земјотрес на југот на Филипините

А1 On

Макфакс Слободен Печат Сител А1 On Опсервер Фактор Вечер Прес Денешен

179 поврзани вести »