TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-09-30 - 2019-10-06

ДЗЛП: Министерството за здравство не побара мислење од нас за проектот лек со лична карта

Алфа - 04.10.2019

Министерството за здравство не се обратило до Дирекцијата за заштита на личните податоци во врска со проектот лек на рака со лична карта. Ова го добивме како одговор од Дирекцијата на прашањата на Алфа, односно на граѓаните, кои се вознемирени оти ...

Филипче: Малите аптеки нема да страдаат, ќе има доволно лекови и за луѓето во малите, поодалечени места

24 Вести

СДСМ: Исполнето е ветувањето за укинување на квотите за лекови на рецепт

Канал5

Филипче: Малите аптеки нема да страдаат, ќе има доволно лекови и за луѓето во малите, поодалечени места

Фокус

Филипче: Малите аптеки нема да страдаат, ќе има доволно лекови и за луѓето во поодалечените места

Слободен Печат

Курир Сител А1 On Press24 Независен Press24 +инфо Денешен

185 поврзани вести »

Боки 13 останува во притвор, Апелација сепак смета дека има основ за бегство

Телма - 04.10.2019

Апелацискиот суд Скопје не го прифати барањето на одбраната на осомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 во случајот„Рекет“ да му се укине мерката притвор. По разгледувањето на жалбата, Судот одлучил дека се уште постои опасност Боки 13 да побегне, ...

Апелација одлучи – Боки 13 останува во притвор

24 Вести

Судот денеска одлучува за притворот на Боки 13

ТВ21

Бојан Јовановски останува во притвор

Телма

Апелација одлучи, Боки 13 останува во притвор

Канал5

ТВ21 Алсат-М Фокус Сакам да кажам 24 Вести А1 On Press24 Макфакс

147 поврзани вести »