TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-14 - 2019-10-20

Тибам Макрон, ја уништи Македонија

+инфо - 20.10.2019

Тибам Макрон шо не напрај реформи во судството кај нас. Тибам Макрон шо ја тераше Катица да прави рекет заедно со политичарите. Тибам Макрон шо не успеа да ни затвори ниеден криминалец. Тибам Макрон шо болниците пропаѓаат, пациенти умираат од сепса, ...

Дали Макрон ја затвора вратата за проширувањето на ЕУ?

Фактор

Дали Зоран Заев „курбан“ ќе си замине

Либертас

ТРАМП ЗА СЕБЕ И ЗА МАКРОН: Кој е рецептот, зошто САД има помала невработеност од Франција?

Денешен

Заев четири месеци барал прием кај Макрон ама овој не го примал!

Магазин

Expres Алсат-М Канал5 Фокус 24 Вести Алсат-М Deutsche Welle Deutsche Welle

599 поврзани вести »

Лидерска средба денеска со претседателот Пендаровски

Фокус - 20.10.2019

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за денеска попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила Водно“, иницирана од претседателот Стево Пендаровски, откако државава не доби датум ...

Почна лидерската средба кај претседателот Пендаровски

24 Вести

Тачи: На Македонија и се потребни фер и демократски избори

Фокус

Тачи: На земјата и се потребни фер и демократски избори

Канал5

Средба на Заев со лидерите на коалициските партии

Канал5

24 Вести Фокус Канал5 Телма Телма Фокус ТВ21 Канал5

221 поврзани вести »