TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-14 - 2019-10-20

Младинците одиграа 1:1 против Казахстан

MakPress - 16.10.2019

Македонската репрезентација за фудбалери до 21 година, одигра 1:1 против Казахстан во натпревар од квалификациите за Европското првенсто 2021 година. Избраниците на селекторот Благоја Милевски по првото полувреме имаа водство, откако Милан Ристовски ...

Наместо три, Македонија освои само еден бод против Казахстан

МКД

Младинците одиграа 1:1 против Казахстан

+инфо

Младинците одиграа 1:1 против Казахстан

Кајгана

Кикс на надежите, Македонија му подари бод на Казахстан во Скопје

Макфакс

Нетпрес Sport M Спортклуб Sport 1 Екипа SportMedia Слободен Печат Sport 1

61 поврзани вести »

Модриќ го пропушта „Ел Класико“

Курир - 16.10.2019

Играчот од средниот ред на Реал, Лука Модриќ се повреди за време на настап за хрватската репрезентација. Според Марка, 34-годишниот фудбалер има проблеми со мускулите, поради што ќе пропушти натпревари против Мајорка, Галатасарај и Барселона.

Модриќ нема да игра на „Ел Класико“

А1 On

Модриќ нема да игра на „Ел Класико“

Сител

Модриќ нема да игра на „Ел Класико“

Независен

Реал објави детали околу повредата на Модриќ

Спортманија

Sport 1 СуперСпорт Sport M TopSport SportMedia Опсервер Република Денешен

59 поврзани вести »

Ниту еден полицаец не е осуден за шверцот со мигранти

Независен - 19.10.2019

Потресните слики од судирите меѓу илјадниците мигранти кои се бореа со полицијата за да ја пробијат граничната бариера на југот од земјава ни останаа во сеќавањата по затворањето на балканската рута за бегалците, кои ги оставија домовите за да ...

Подобрени институционални капацитети, но и недостаток на мерки за справување со трговијата со луѓе и криумчарењето на мигранти

Сител

Недостигаат мерки за справување со трговијата со луѓе и криумчарењето на мигранти

Слободен Печат

Младите правници предлагаат да се направи фонд за мигранти, жртви на криумчарење

+инфо

Подобрени институционални капацитети, но и недостиг на стратешки мерки за справување со трговијата со луѓе

Академик

Независен 24Инфо 4NEWS iPortal Опсервер CivilMedia Република MakPress

59 поврзани вести »