TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-14 - 2019-10-20

Сончево со слаб ветер, температурата до 30 степени

24 Вести - 20.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла. Утринската температура ќе се движи од четири до 14, а дневната од 21 до 30 степени.

Сончево и топло со слаб јужен ветер

А1 On

Искористете го последниот ден од викендов, температурите до 30 степени

+инфо

Денеска сончево и топло

Слободен Печат

Продолжува топло време, температурите до 30 степени

Нетпрес

Курир Скопје24 Press24 Курир OhridNews Press24 ММС Пулс24

206 поврзани вести »

Франција не сака во НАТО, а не во ЕУ: Македонската армија има тајно оружје?

еМагазин - 18.10.2019

Беше ли промената на името на Македонија смислена операција со единствена цел земјава да стане членка на НАТО е дилема која полека се расчистува, а посебно откако вчера францускиот Сенат го усвои во прво читање предлог-законот за ратификација на ...

Се поблиску до НАТО, неизвесно за ЕУ

Канал5

Се поблиску до НАТО, неизвесно за ЕУ

Алсат-М

Францускиот Сенат го ратификуваше Протоколот за членство во НАТО

Алсат-М

Францускиот Сенат го ратификуваше Протоколот за членство во НАТО

Канал5

Фокус Телма Фокус Нова ТВ А1 On Press24 Сител Независен

131 поврзани вести »

Сириската курдска милиција најави можно повлекување

Р.С.Европа - 20.10.2019

Сириската курдска милиција соопшти дека нејзините сили ќе се повлечат од пограничното подрачје во североисточна Сирија за да бидат во согласност со договорот за прекин на огнот со САД, доколку турските сили дозволат останатите курдски сили и цивили ...

Сириските Курди ја продолжија операцијата против ИД

Либертас

Сириските Курди ја продолжија операцијата против ИД

Опсервер

Сириските Курди ја продолжија операцијата против ИД

Фокус

Сириските Курди ја продолжија операцијата против ИД

MakPress

Нетпрес А1 On Слободен Печат Слободен Печат Макфакс Сител Либертас MTM

190 поврзани вести »