TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-14 - 2019-10-20

Ташна запленета во домот на Катица Јанева

Фокус - 20.10.2019

Женска ташна „Луј Витон“ била на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август. Според информациите на ТВ24 , не станува збор за „фамозната“ ташна во која во домот на Орце Камчев се пребројувааат и завршуваат милион евра.

Ташна „Луј Витон“ запленета во домот на Катица Јанева

24 Вести

Скапа Луј Витон ташна помеѓу запленетите предмети од домот на Јанева

Слободен Печат

Ташна „Луј Витон“ запленета во домот на Катица Јанева

Курир

Ташна „Луј Витон“ запленета во домот на Катица Јанева

Бриф

Либертас 24Инфо Фактор Република Магазин Алсат-М Фокус Канал5

116 поврзани вести »

„Вториот Букурешт“

Локално - 20.10.2019

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не може да процени каде и што понатаму.

„Вториот Букурешт“

Deutsche Welle

„Вториот Букурешт“

Либертас

ЕУ најверојатно ќе се наврати на проширувањето во декември

24 Вести

Ќе ги сведеме последиците на најниско ниво, му рекла Меркел на Заев

Сакам да кажам

Канал5 Алсат-М Фокус ТВ21 Фокус Deutsche Welle Канал5 Алсат-М

115 поврзани вести »

Нови рочишта за „Ласкарци“, „Титаник 3“, „Траекторија“ и повторената постапка за „Триста“

24 Вести - 18.10.2019

Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за случаите „Ласкарци“, „Титаник 3“, „Траекторија“ и повторената постапка за „Триста“. Случајот за автобуската несреќа кај Ласкарци го води судијката Диана Груевска Илиевска, а ...

Нови рочишта за „Ласкарци", „Титаник 3", „Траекторија" и повторената постапка за „Триста"

Канал5

Нови рочишта за „Ласкарци“, „Титаник 3“, „Траекторија“ и повторената постапка за „Триста“

Телма

Нови рочишта за „Ласкарци“, „Титаник 3“, „Траекторија“ и повторената постапка за „Триста“

Фокус

Нови рочишта за „Ласкарци“, „Титаник 3“, „Траекторија“ и повторената постапка за „Триста“

Алсат-М

ТВ21 Фокус Телма Телма 24 Вести Телма +инфо МКД

104 поврзани вести »

Разочараност и кај голем дел од европските политичари

Н.Македонија - 19.10.2019

Македонија доживеа ново одложување на почетокот на пристапните преговори со ЕУ, и по потпишувањето на Преспанскиот договор со Грција. Како иронична коинциденција, ова уште едно официјално „не“ на ЕУ за почеток на преговори за членство со Македонија, ...

Туск: Ве молам не се предавајте

Телма

Туск: ЕУ ќе се наврати на проширувањето до мај 2020

Алсат-М

Македонија и Албанија го положија испитот, но не и Европската Унија, рече Туск

Сакам да кажам

Туск: Ова не e пораз, ова е грешка, не се откажувајте

ТВ21

24 Вести Канал5 Deutsche Welle Канал5 Press24 Курир Слободен Печат 360 степени

152 поврзани вести »

Европските лидери вчера не се договорија за проширувањето, ќе одлучат денеска

Сакам да кажам - 18.10.2019

Лидерите на Европската Унија вчера, на првиот ден на самитот во Брисел, не успеаја да донесат одлука за почнување пристапни преговори со Северна Македонија и Албанија, бидејќи Франција, Холандија и Данска инсистираат дека двете земји не се спремни.

Франција, Холандија и Данска вчера не попуштиле за датум за Македонија и Албанија, бараат одложување на дискусијата

Фокус

Холандија и Данска попуштиле за Македонија, но Германија и Италија се против раздвојување на Албанија

Фокус

Аспирациите на Скопје и Тирана мора да чекаат-дискусијата за проширувањето оставена за следниот самит

Нова ТВ

ЕУ: надеж за заклучок за Северна Македонија и Албанија

Р.С.Европа

Алфа 24Инфо Бриф Тера Вечер Прес Либертас Точка Фактор

101 поврзани вести »

Тања Кочовска се врати со песна за Тоше – „Светулка божја“ (АУДИО)

Скопје24 - 20.10.2019

Покрај тоа што е позната како долгогодишна успешна актерка во „Театарот за деца и млади“ и МНТ, Тања Кочовска претходно со години беше успешна пејачка на забавна музика. Позната и призната, со грст фестивалски настапи и победи, дузина награди и ...

Да беше Тоше жив и да те слушнеше само колку убаво пееш: Кога ќе го слушнете ова момче како пее, за момент ќе почуствувате дека Тоше е жив

Курир

Toше и Габриела Зафирови од Брежице се вратија со огромен успех (фото+видео)

Спортманија

Тоше Проески како да претчувствувал дека му се ближи крајот: Еве кој последен го слушнал неговиот глас и што и кажал тој

Скопје24

Македонската естрада ги извади спомените на Тоше од хард дискот на сеќавањата: „Броиме години во кои недостигаш“ (ФОТО)

Курир

Вистина.мк Фокус Курир Екран Убавина и Здравје Хитпортал Скопје24 +инфо

150 поврзани вести »

Силен земјотрес ја стресе Алјаска

Слободен Печат - 18.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,7 степени ја погоди денеска Алјаска, соопшти Американскиот геолошки институт. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 475 километри северозападно од Фербанкс, град со околу 32.000 жители, на длабочина од 34 километри.

Земјотрес ја погоди Алјаска

Сител

Земјотрес ја погоди Алјаска

А1 On

Земјотрес ја погоди Алјаска

Нетпрес

Земјотрес ја потресе Алјаска

Макфакс

iPortal 4NEWS Денешен MTM Опсервер Либертас Локално 24Инфо

99 поврзани вести »