TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-14 - 2019-10-20

Американски ставови за повлекувањето од Сирија

Н.Македонија - 19.10.2019

Одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да ги повлече американските сили и да им ја откаже поддршката на курдските сојузници во Сирија, со што практично ја поддржа турската операција во оваа земја, беше жестоко критикувана дури и од некои ...

ТУРЦИЈА ГО ПРЕКРШИ ДОГОВОРОТ СО САД: Нови напади на воените сили во Сирија

Слободен Печат

Курдите не се проблем на САД

Нетпрес

Трамп: Курдите не се ангели

Слободен Печат

Турција нема да прогласи прекин на огнот на северот на Сирија

Макфакс

А1 On +инфо А1 On Опсервер Либертас Опсервер 24Инфо MTM

132 поврзани вести »

Зошто и кој беше потенцијалниот инвеститор што се откажа од „1ТВ“ ?!

Бизнис Вести - 17.10.2019

Инвеститорот што сакаше да ја купува „1ТВ“, се премисли. Причината биле енормните долгови од затаените даноци на „1ТВ“. Првичната сума во договорот била помала, но „скокнала“ на 400.000 евра поради блокираната сметка во УЈП – понуда која за ...

Се продава телевизија, многу малку користена…

Бриф

Богдан Дамјановски од Кисела Вода е новиот сопственик на 1тв

IRL

Пропадна продажбата на 1 ТВ , инвеститорот се повлекува

IRL

Богдан Дамјановски е нов сопственик на 1ТВ

ТВ21

Фокус Телма Алсат-М Канал5 Телма Фокус ТВ21 Фокус

88 поврзани вести »