TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-14 - 2019-10-20

Ердоган до Курдите: Ако не се повлечете, ќе ви ги скршиме главите

МКД - 19.10.2019

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган им се закани на курдските борци дека ќе им ги „скршат главите" доколку не се повлечат од североисточна Сирија пред истекот на рокот на привремениот прекин на огнот, но тие го обвинија дека им го попречува ...

Ердоган до Курдите: Ако не се повлечете, ќе ви ги „скршиме главите“

Слободен Печат

Трамп телефонски разговараше со Ердоган

Опсервер

Трамп телефонски разговараше со Ердоган

Либертас

Трамп тврди дека Ердоган го уверил дека ќе го почитува примирјето со Сирија

Канал5

24 Вести Фокус Слободен Печат А1 On Независен +инфо Слободен Печат МКД

114 поврзани вести »

Ахмети: Да се испочитува датумот за изборите и потоа да зборуваме за пописот

24 Вести - 20.10.2019

Битно е предвремените парламентарни изборите да се демократски и да победи најдобриот, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба што вечерва се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Ахмети: Важно е да победи најдобриот!

Фокус

Ахмети: Нека победи најдобриот

Алсат-М

Ахмети: Да се испочитува датумот за изборите и потоа да зборуваме за пописот

Канал5

Ахмети: Да се испочитува датумот за изборите и потоа да зборуваме за пописот

Сител

МКД Слободен Печат Курир Макфакс Независен +инфо А1 On Centar

69 поврзани вести »

Села: 12 април е можност за да се донесе промена

Канал5 - 20.10.2019

„12 април е можност за да се донесе промена и да се врати демократијата". Заеднички став на сите партии е дека немаме друга опција и дека сите треба да одиме на патот кон ЕУ изјави лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села по лидерската ...

Села: 12 април е можност да се донесе промена

Алсат-М

Села: 12 април е можност за да се донесе промена

24 Вести

Села: На 12 април да ја вратиме надежта кај младите!

Фокус

Села порача дека на 12-ти април ќе биде вратена демократијата во земјата

Нетпрес

МКД Курир +инфо Сител iPortal PressingTV еМагазин Локално

66 поврзани вести »