TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-14 - 2019-10-20

Реакција од МОН во врска со настанот во ОУ „Мустафа Кемал Ататурк“ во Гостивар

Канал5 - 19.10.2019

По скандалот во училиптето „Мустафа Кемал Ататурк“ во Гостивар се огласи Министерството за образование и наука. Политиката е неприфатлива во образованиот процес.Затоа што го оневозможува овој процес да ги постигне основните цели поради кои се ...

Просветниот инспекторат ќе постапува за случајот во основното училиште во Гостивар

Канал5

Ученички поздрав од Гостивар за турската офанзива во Сирија- Министерството го осуди настанот, а инспекторатот ќе истражува

Телма

Ученици во Гостивар со војнички поздрав за Турција – „Немам надлежности“, вели Таравари

ТВ21

Хелсиншки: Осуда за злоупотребувањето на учениците од „Мустафа Кемал Ататурк“

Радио МОФ

Макфакс А1 On +инфо Радио МОФ Сител Сител Р.С.Европа МКД

63 поврзани вести »