TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-14 - 2019-10-20

Барселона никако не мирува

Фокус - 20.10.2019

Во Барселона синоќа повторно имаше судири помеѓу полицијата и демонстрантите откако каталонскиот лидер Квим Тора побара преговори со централната Влада, но Мадрид го одби барањето. Привремениот премиер на Шпанија, Педро Санчез изјави дека Тора прво ...

Повторно протести и судири во Барселона

24 Вести

Нови протести во Барселона: Каталонците бараат преговори, Мадрид одбива

Нова ТВ

Во Барселона нови судири меѓу полицијата и демонстрантите

Нетпрес

Повторно протести и судири во Барселона

А1 On

Макфакс Република 24Инфо MTM Локално Либертас iPortal Centar

80 поврзани вести »

МЗТ Аеродром го победи МЗТ Уни банка

Опсервер - 19.10.2019

Историскиот прв натпревар помеѓу првиот и вториот тим на МЗТ Скопје заврши со победа на шампионот од 108:77. МЗТ Скопје Аеродром го победи МЗТ Скопје Уни банка во првиот дуел од второто коло во Првата кошаркарска лига на Македонија.

МЗТ Аеродром го победи МЗТ Уни банка

24 Вести

МЗТ Аеродром го победи МЗТ Уни банка

Кајгана

МЗТ Скопје го доби „братското аеродромско дерби“

Екипа

МЗТ Скопје убедливо го доби „братскиот“ дуел за втор триумф во Прва лига

Gol.mk

Sport 1 Спортманија SportMedia Дерби +инфо Спортклуб Слободен Печат Локално

77 поврзани вести »