TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-14 - 2019-10-20

Османи: Не сме против нова методологија која ќе го зајакне кредибилитетот

Телма - 16.10.2019

Надеж дека земјите-членки и Франција ќе ја сфатат важноста на претстојниот Самит на Европската унија, дека тој не е обичен самит, туку ја има тежината на Солунскиот од 2003 година кога е отворена перспективата на регионот кон Унијата, порача денеска ...

Османи: Средбата со Варвициотис порака до ЕУ дека европската перспектива создава нови пријатели

Слободен Печат

Османи -Варвициотис: Европската перспектива создава пријатели во регионот

Р.С.Европа

Османи: Средбата со Варвициотис порака до ЕУ дека европската перспектива создава нови пријатели

Press24

Османи: Средбата со Варвициотис порака до ЕУ дека европската перспектива создава нови пријатели

Вечер Прес

Опсервер Либертас Локално Телма 24 Вести Фокус Сител Курир

50 поврзани вести »

Медведев: Не запад или исток, туку прагматична соработка

Опсервер - 20.10.2019

Премиерот на Русија, Дмитриј Медведев, за време на еднодневната официјална посета на Белград, со претседателот Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ разговараше за билатералните трговски, економски и културно-хуманитарни односи, како и за ...

Медведев: Не запад или исток, туку прагматична соработка

Либертас

За Медведев, Балканот се уште е турбулентен регион

Фокус

Медведев: Балканот и понатаму останува турбулентен регион

24 Вести

Медведев: Нема да дозволиме насилство и прекројување на Балканот

Слободен Печат

А1 On Алфа Сител +инфо Сител Слободен Печат Слободен Печат +инфо

73 поврзани вести »

Заев на ФБ: Ова е неповторливо време за државата

Канал5 - 15.10.2019

Ова е неповторливо време за нашата земја, следна членка на НАТО сме, очекуваме позитивна одлука од ЕУ, тоа се можности за уште поголем економски развој и бенефити за граѓаните, напиша денеска премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил.

Заев: Ова е неповторливо време за нашата земја!

Фокус

Заев на ФБ: Ова е неповторливо време за државата

Телма

Заев на ФБ: Ова е неповторливо време за државата

24 Вести

Заев: Ова е неповторливо време за нашата земја, следна членка на НАТО сме, очекуваме позитивна одлука од ЕУ

ТВ21

Сител Независен ММС МКД А1 On Сител Press24 Слободен Печат

72 поврзани вести »