TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-21 - 2019-10-27

„Вештачкиот колк би можел да има КАТАСТРОФАЛНИ последици по здравјето на Мареј“

Gol.mk - 26.10.2019

Британецот Енди Мареј одново победува на тениските терени. По 2017 година, поранешниот светски рекет број еден освои титула и се израдува на турнирот во Антверпен, Белгија. Никој не очекува тој да им парира на најдобрите во светот, но фановите се ...

Енди Мареј си игра со својот живот!!

Канал5

Мареј не смее да игра тенис, последиците можат да бидат катастрофални

Екипа

Мареј мора веднаш да ја заврши кариерата!

Нетпрес

Познат хирург го предупреди Мареј: Опасно си играш со животот!

Sport 1

СуперСпорт Спортски Sport M Слободен Печат Дерби TopSport Вечер Прес Точка

61 поврзани вести »

Сари: Манџукиќ? Тоа прашање е бесмислено

OhridNews - 27.10.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари се коцкаше со составот и пропушти да победи на гостувањето во Лече ремизирајќи со домаќинот 1-1. Сари воопшто не го вклучи во тимот на Кристијано Роналдо кој одмараше а италијанските новинари не пропуштија прилика ...

Јувентус реши да го одмори Роналдо и загуби два бода, само реми во Лече (ВИДЕО)

МКД

Сари се обиде да релативизира по киксот кај Лече и прокоментира за повредите на Пјаниќ и Игуаин

Спортклуб

По тешката повреда на главата, Игуаин заврши во болница

Спортманија

Сари ќе му даде одмор на Кристијано Роналдо

Екипа

TopSport Sport M Екипа Спортклуб Sport M Спортски TopSport Дерби

57 поврзани вести »

Од утре бензините ќе чинат поефтино за еден денар

Фокус - 27.10.2019

Бензините од утре ќе се продаваат според новите пониски цени. Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по пониска цена за 1,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС – 95 за пониска цена од еден денар итн.

Утре не очекува нова промена на цената на горивата

Слободен Печат

Од утре бензините поефтини за еден денар

Нетпрес

Паѓаат цените на бензините

+инфо

Намалување на цената: Од утре бензините поевтинуваат

Скопје24

ММС Курир Пулс24 Магазин Press24 Скопје24 Скопје инфо Centar

57 поврзани вести »