TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-21 - 2019-10-27

Во Сирија е убиен лидерот на ИД, Абу Бакр ал-Багдади

24 Вести - 27.10.2019

Во американска воена операција во Сирија се верува дека е убиен лидерот на Исламска држава Абу Бакр ал-Багдади, пренесуваат сите светски агенции. Неименуван американски претставник за домашните медиуми изјави дека ал-Багдади синоќа бил цел на напад ...

Ирачката државна телевизија ќе емитува снимка од акцијата во која е убиен ал-Багдади

Телма

Потврда од Трамп: Ел-Багдади е мртов

ТВ21

Трамп: Ал-Багдади е мртов, умре како кукавица и како куче!

Фокус

Ал- Багдади е убиен- Трамп најави обраќање по операцијата на војската

Канал5

Сакам да кажам Алсат-М ТВ21 Фокус Алсат-М Сакам да кажам Deutsche Welle Канал5

210 поврзани вести »

Заев: Пописот најдоцна во 2020-та или 2021 година

Фокус - 25.10.2019

Се губи шансата за попис напролет поради предвремените парламентарни избори, но најдоцна во 2020 или 2021 година тој ќе биде спроведен, рече денеска премиерот Зоран Заев, одговорајќи на новинарски прашања во СГГУ „Здравко Цветковски“.

Пописот се одложува за една година?! Идната недела ќе биде утврден новиот термин

ТВ21

Заев: Пописот најдоцна во 2020-та или 2021 година

Сител

Заев: Пописот ќе биде спроведен најдоцна во 2020-та или 2021 година

Press24

Заев: Пописот најдоцна во 2020-та или 2021 година

Независен

+инфо Нетпрес МКД Нова ТВ Слободен Печат Либертас 24Инфо Опсервер

117 поврзани вести »