TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-21 - 2019-10-27

Поранешни и сегашни ЕУ и НАТО дипломати: Македонија во последните две години стана извозник на стабилност и демократија

Канал5 - 26.10.2019

Со денешната последна сесија на „Охридски дијалог“, заврши овогодинешната средба на членови на Владата, претставници на Атланскиот совет и поранешни и сегашни ЕУ и НАТО дипломати. Со денешната последна сесија на „Охридски дијалог“ на која ...

ЕУ и НАТО дипломати: Македонија стана извозник на стабилност и демократија

Слободен Печат

Поранешни и сегашни ЕУ и НАТО дипломати: Северна Македонија стана извозник на стабилност и демократија

Независен

Поранешни и сегашни ЕУ и НАТО дипломати: Северна Македонија стана извозник на стабилност и демократија

Сител

Дипломатите порачаа: Северна Македонија во последните две години стана извозник на стабилност и демократија

Макфакс

Нетпрес А1 On Локално Денешен CivilMedia Вечер Прес Точка Centar

78 поврзани вести »

Рама: ЕУ го изневери Заев!

Фокус - 25.10.2019

Албанскиот премиер Еди Рама гостувајќи во емисијата „Опинион“ на Клан телевизија, изјави дека настаните во Северна Македонија се различни со оние во Албанија и оти ЕУ го изневерила премиерот Зоран Заев.

Рама: ЕУ го изневери Заев

Алсат-М

Рама: ЕУ го изневери Заев

24 Вести

Рама ќе го тужи Харадинај за клевета

Телма

Рама ќе го тужи Харадинај за клевета

Фокус

Нова ТВ Слободен Печат Сител МКД Press24 +инфо Нетпрес Нетпрес

112 поврзани вести »

Граѓаните за предвремените избори: Многу често има избори и се трошат многу пари

ТВ21 - 26.10.2019

Според анкетата реализирана од ТВ21, граѓаните се скептични дека предвремените избори ќе подобрат нешто. Неколкумина од анкетираните велат дека не треба да имаме избори и дека фактот што пречесто имаме избори, влијае граѓаните да не излезат на ...

Граѓаните за предвремените избори: Многу често има избори и се трошат многу пари

4NEWS

Имитација и оригинал

Призма

Деркоски: Одложувањето на пописот нема да влијае на Избирачкиот список

Независен

Lonely Planet

PressingTV

Н.Македонија Фокус Нетпрес Курир Либертас Либертас Фокус Алсат-М

73 поврзани вести »