TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-21 - 2019-10-27

Масовни протести во Барселона: 350 000 луѓе излегоа на улици, шест се повредени

Нова ТВ - 27.10.2019

Шпанската полиција и демонстрантите се судрија синоќа на улиците на Барселона. Повредени се најмалку шест лица. Инцидентот се случил после мирниот собир на кој протестираа околу 350.000 приврзаници за независност, а вечерта околу 10 000 демонстранти ...

Во Ирак испратени елитни сили за соборување на протестите

Р.С.Европа

Најмалку 67 жртви во протестите во Ирак

А1 On

Најмалку 67 Ирачани убиени во антивладини протести

Слободен Печат

Полоши се од Садам, дојдовме да ги собориме

Н.Македонија

Канал5 24 Вести МКД Р.С.Европа Слободен Печат Слободен Печат Макфакс Сител

78 поврзани вести »

Донаторска акција „Нахрани 10.000"

Канал5 - 26.10.2019

Храна за социјално загрозени граѓани ќе може да се донира денеска до 18 часот на 19 локации во Скопје, Велес, Битола, Штип, Кочани и Гевгелија, во рамките на националната хуманитарна акција „Нахрани 10.000".

Донаторска акција „Нахрани 10.000“

Фокус

Денес ќе може да се донира храна на 19 локации

МКД

Во Македонија има 445.099 гладни луѓе- денеска донаторска акција „Нахрани 10.000“

Курир

Донаторска акција „Нахрани 10.000“

Сител

ММС +инфо Макфакс Курир Опсервер Локално Вечер Прес Либертас

51 поврзани вести »

Бутан – туристичка дестинација број еден за 2020 во која шумите се заштитени со устав, а продажбата на цигари забранета

Сакам да кажам - 27.10.2019

Единствената земја која го мери прогресот според среќата на своите жители, а не според богатството е прогласена за дестинација број еден што треба да се посети во 2020 година, во традиционалниот избор на сајтот „ Lonely Planet “, кој во исто време ...

Бернс не е изненадена дека земјава е на третото место на дестинации што треба да се посетат

Скопје инфо

Бернс: Од тоа што го видов, не сум изненадена зошто Македонија е рангирана трета на Lonely Planet

MakPress

Брнз не е изненадена дека земјава е на третото место на дестинации што треба да се посетат

Канал5

Бернс не е изненадена дека земјава е на третото место на дестинации што треба да се посетат

Курир

Нова ТВ Слободен Печат Независен Нетпрес Сител Press24 Студенти Црнобело

50 поврзани вести »

Милан пак им се врати на поразите, Рома го доби дербито на Олимпико (ВИДЕО)

МКД - 27.10.2019

Пиоли го забележа првиот пораз на кормилото на Милан, вечерва „росонерите" загубија на гостувањето во Рим, Рома со головите на Џеко и Заниоло го доби дербито. „Волчицата“ има огромни проблеми со повредите, но и покрај тоа испадна како победник во ...

Џеко и Заниоло за победа на Рома во дербито со Милан (видео)

Макфакс

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Тврдо на „Олимпико“ и шанса за Х

SportMedia

Тимот во криза, но Милан со 5 илјади навивачи во Рим!

Sport M

Ниту новиот тренер не помага: И Рома му зема мерка на очајниот Милан (ВИДЕО)

Sport 1

Спортманија Екипа Gol.mk TopSport SportMedia 24Фудбал Спортски Дерби

74 поврзани вести »

Три лица загинале во невремето во Франција

Канал5 - 24.10.2019

Најмалку три лица загинале во невремето и поплавите што го зафатија југот на Франција оваа недела, соопшти денеска француската Влада. Бурата и обилните вренежи на дожд биле толку интензивни што носеле автомобили во некои градови во јужна Франција.

Четири деца и четворица возрасни загинаа во поплавите во Египет

+инфо

„Потоп“ во Египет: Најмалку осум лица загинаа, од кои четири се деца

Press24

Во поплавите во Египет загинаа најмалку осум луѓе

Сител

Во поплавите во Египет загинаа најмалку осум луѓе

А1 On

Независен А1 On Алфа +инфо Сител Слободен Печат Курир Слободен Печат

73 поврзани вести »