TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-21 - 2019-10-27

Кина го доби СП за клубови во 2021, па САД да не останат покуси веќе го бараат СП 2025

Sport 1 - 25.10.2019

Светската фудбалска федерација (ФИФА) вчера и официјално потврди дека првото вистинско клупско Светско првенство со 24 екипи планирано за 2021 година ќе се одржи во Кина, па не требаше да минат ни 24 часа, експресно да дојде информација од САД дека ...

ЕЦА им удри корпа на Инфантино и ФИФА

TopSport

ФИФА: Нов формат од 24 екипи, великаните не сакаат да играат!?

Слободен Печат

Инфантино: Ова е прво вистинско клупско СП

Н.Македонија

Македонските фудбалери со прогрес од едно место на најновата ФИФА ранг листа

24 Вести

МКД Кајгана Курир Макфакс +инфо Нетпрес +инфо Нетпрес

71 поврзани вести »

Приведени скопјани кај кои е пронајдена бела прашкаста матарија

Алсат-М - 27.10.2019

Во одделни полициски контроли приведени се двајца скопјани кај кои контролата пронашла бела прашкаста материја. Како што се наведува во полицискиот билтен: На 26.10.2019 во 14.50 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.

Приведени поради прашкаста материја

Нетпрес

Тројца скопјани лишени од слобода

Курир

Двајца скопјани приведени на улица

Press24

Двајца скопјани приведени на улица

Сител

Скопје инфо 4NEWS Опсервер Скопје1 Скопје1 24Инфо Алсат-М Press24

47 поврзани вести »

ВИДЕО: Ѓоковиќ и Надал во невообичаен дуел - кој има помирна рака и концентрација?

Gol.mk - 27.10.2019

Двајцата надјобри тенисер на денешницата, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, тренираа заедно во пресрет на Мастерс турнирот во Париз. На истиот, Србинот и Шпанецот, како и на завршниот турнир во Лондон, ќе водат борба за првата позиција на АТП листата.

Надал најави дека ќе игра за олимписко злато во Токио

Gol.mk

Новак е микс од Надал и Федерер

Слободен Печат

Надал: Сакам да сум број еден, ама спијам…

Дерби

Денеска се жени Рафаел Надал

Република

Sport 1 Макфакс Gol.mk TopSport Екипа Слободен Печат Gol.mk Спортклуб

70 поврзани вести »