TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-21 - 2019-10-27

Л.А. Клиперс го совлада шампионот

24 Вести - 25.10.2019

Шампионот Голден Стејт ја започна новата сезона во НБА со тежок пораз на домашен терен кај Лос Анџелес Клиперс со 122:141. Гостите го презедоа водството на почетокот на натпреварот и продолжија да доминираат до крајот за да го забележат својот втор ...

Л.А. Клиперс го совлада шампионот

Курир

Клиперси ги „растурија“ Вориорси, Бакс победи во Хјустон (Видео)

Макфакс

Л.А. Клиперс го совлада шампионот

А1 On

ЛА Клиперс го совлада шампионот

Нетпрес

Кајгана SportMedia Спортски TopSport Екипа Слободен Печат МКД Gol.mk

68 поврзани вести »

„Детектор“: Партиите далеку од договор за промена на изборниот модел

Алсат-М - 27.10.2019

Четирите најголеми политички субјекти во земјава имаат различни ставови во однос на изборниот модел. Владејачката СДСМ бара воведување една изборна единица со отворени листи, според ВМРО – ДПМНЕ граѓаните најдобро ќе бидат претставени со мнозински ...

СДСМ и ВМРО- ДПМНЕ со различни очекувања за промена на изборниот модел

Канал5

Со каков изборен модел ќе се оди на избори

Телма

Изборите во април според постоечкиот изборен модел

Алсат-М

Нема заеднички став за изборниот модел

24 Вести

Слободен Печат Независен Нетпрес МКД Сител Press24 Сител Нетпрес

45 поврзани вести »

Нико Ковач: Немаат почит кон мене!

TopSport - 26.10.2019

Тешки денови за хрватскиот тренер на клупата на Баерн Минхен, Нико Ковач. Тој на прес конференцијата пред денешниот дуел во Бундеслигата против Унион Берлин видно вознемирен одговараше на коментарот на претседателот на Баерн кој рече дека екипата ...

Дерби во Милано за потписот на Милер

24Фудбал

Салихамиџиќ директно одговори дали Милер ќе си замине од Баерн

Дерби

Незадоволниот Милер прави трансфер во Серија А!?

Слободен Печат

Баерн приморан во јануари да доведе дефанзивец, а стигнува репрезентативецот на Шпанија

СуперСпорт

TopSport Спортски SportMedia СуперСпорт SportMedia Спортски Sport 1 SportMedia

66 поврзани вести »

На Поповски може сериозно да се смета

Sport M - 27.10.2019

Младиот, Мартин Поповски ракометар на Пролет во изминатата недела покажа и докажа дека на него може сериозно да се смета во идните натпревари. Не само во изминатата недела. Тој зад себе има успешни настапи на две Европски првенства и на едно Светско.

Сениорите ремизираа против Италија

Слободен Печат

Мирната рака на Поповски донесе реми со Италија

SportMedia

Кривичен повторно: Девет години затвор за Ѓоко Поповски

Алсат-М

Кривичниот суд ја потврди казната затвор од 9 години за Ѓоко Поповски

24 Вести

Алсат-М Канал5 24 Вести Канал5 Фокус Сакам да кажам Макфакс МКД

43 поврзани вести »

Софи Трудо - жената која успеа да го освои најзгодниот премиер

Fashionel - 25.10.2019

Џастин Трудо повторно е актуелен во медиумите, овој пат поради победата на изборите. Негова најголема поддршка и овој пат беше сопругата Софи, која за разлика од него, но и од други дами на нејзината позиција, не сака да биде во центарот на ...

Трудо освои нов мандат

Канал5

Трудо освои втор мандат, но го изгуби мнозинството

Фокус

Либералите на Трудо победија на изборите во Канада

Алсат-М

Трудо победи на изборите во Канада, но го загуби мнозинството

Сакам да кажам

Телма 24 Вести Курир А1 On А1 On +инфо +инфо Алфа

63 поврзани вести »