TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-10-28 - 2019-11-03

Николов: Одлуката за стопирање на градба на нов клинички во кампусот Мајка Тереза е иста како и одлуката за носење на ...

Канал5 - 03.11.2019

Триото Заев-Дончев- Филипче и по три години владеење не прави ништо освен што ги лаже граѓаните, лекарите и здравствените работници. Последна во низата лаги е онаа за покачување на капитациите на матичните лекари, стоматолозите и гинеколози.

Филипче: За 15 отсто зголемени бодовите за матичните лекари, растат и платите, здравството е на прав пат

24 Вести

Филипче: За 15 отсто зголемени бодовите за матичните лекари, растат и платите, здравството е на прав пат

Канал5

Николов: Одлуката за стопирање на градба на нов клинички во кампусот Мајка Тереза е иста како и одлуката за носење на прогресивен данок

24 Вести

(ВИДЕО) Николов: Каде е платата од 100 илјади денари за специјалистите, каде е бесплатното болничко лекување за граѓаните

А1 On

Макфакс Нетпрес Сител А1 On А1 On Макфакс Курир Р.С.Европа

181 поврзани вести »

Османи: Не сум размислувал за оставка

Либертас - 01.11.2019

Не сум размислувал за оставка, бидејќи мојата улога беше да добиеме чиста препорака и добар извештај од Европската комисија, кажа вицепремиерот за евроинтеграции – Бујар Османи во гостувањето во „10 минути“ на „ТВ21“.

Османи: Не сум размислувал за оставка

1tv

#10МИНУТИ: Дали Бујар Османи размислувал за оставка?

ТВ21

#10МИНУТИ: Дали Бујар Османи размислувал за оставка?

4NEWS

Учете албански, јазикот на иднината, вели Груби

Expres

365 Канал5 24 Вести Телма Алсат-М Сакам да кажам Сакам да кажам 24 Вести

157 поврзани вести »

Заев: Блиску сме до решение со СОНК

ТВ21 - 01.11.2019

Премиерот Зоран Заев, денеска наведе дека Владата има намера следната недела да го усвои буџетот за 2020 година и истакна дека е многу блиску до постигнување на решение со СОНК и министерот за образование Арбер Адеми за покачување на платите во ...

Заев: Блиску сме до решение со СОНК

Алсат-М

Блиску сме до решение со СОНК, тврди Заев

Телма

Заев: Блиску сме до решение со СОНК, следната недела планирано Владата да го донесе буџетот за 2020

24 Вести

Владата и СОНК блиску до договор

Телма

ТВ21 Алсат-М Фокус Канал5 Канал5 Телма ТВ21 24 Вести

152 поврзани вести »

Борисов: Францускиот претседател ме увери дека никогаш не ги критикувал бугарските граѓани

Канал5 - 03.11.2019

Францускиот претседател ме увери дека никогаш не ги критикувал бугарските граѓани, напиша бугарскиот премиер Бојко Борисов на „Фејсбук“. Во врска со веста дека францускиот шеф на државата, Емануел Макрон, претпочита легални африкански мигранти ...

Не е точно дека повеќе ги сакам легалните африканци од нелегалните Бугари, Макрон му се извинил на Борисов за недоразбирање

Сакам да кажам

Протесна нота од Бугарија за изјавата на францускиот претседател Макрон „повеќе ги сакам мигрантите од Гвинеја, отколку бандитите од Бугарија“

Канал5

Бугарија протестира против изјава на Макрон

Нетпрес

Макрон му се јавил на Борисов: „Тој ме увери дека не ги критикувал Бугарите“

Макфакс

Р.С.Европа МКД 24Инфо Република 24Инфо Точка Тера Опсервер

146 поврзани вести »