TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-18 - 2019-11-24

Невработена, без имот, со редовна медицинска терапија: Што пишува во одлуката на Апелација за притворот на Јанева

еМагазин - 23.11.2019

Апелациониот суд Скопје го објави образложението за пуштање во куќен притвор на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева . Во него како причина за ваквата одлука на судиите Јани Нича , Сафет Кадрии и Зоран Димитриевски, стои дека таа е жена ...

Каков имот пријавил Зоран Димитриевски, еден од судиите кој ја пушти Јанева во куќен притвор

еМагазин

Кој е Јани Нича, еден од судиите кој одлучи Јанева да оди во куќен притвор

еМагазин

„Самохрана мајка со додаток на плата од 157 илјади евра„: Твитер реакции за заработувачката на Јанева и одлуката да оди во домашен притвор

еМагазин

Што велат социјалните мрежи: Во францускиот нон-пејпер пишувало - пуштете ја Катица во куќен притвор

Фактор

Канал5 Deutsche Welle Фокус Канал5 Нетпрес Слободен Печат Сител Курир

249 поврзани вести »

Коска за глодање

Н.Македонија - 22.11.2019

Несомнено дека крајот на 2019-та беше апокалиптична година за македонската надворешна политика. Очекувано, ако нејзините креатори ја сведоа на прашање на „пенкалото“ и „вратоврската“, однесувајќи се безгранично сервилно кон меѓународната заедница.

Села и Тимоние разговараа за „Нон Пејперот„ и ставот на Франција кон земјата

Канал5

“Нон пејпер” франција ги судри државите членки

Алсат-М

Скепса во Берлин: Париз сака да го сопре проширувањето на ЕУ?!

Deutsche Welle

СЛОБОДЕН УДАР: Хартија трпи сè, „нон-пејпер“ не!

Слободен Печат

360 степени Сител Слободен Печат Слободен Печат iPortal Либертас Опсервер Либертас

174 поврзани вести »