TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-18 - 2019-11-24

Викенд временска прогноза: Претежно суво време, па нов бран со врнежи

Фокус - 23.11.2019

Во текот на изминатите часови источната половина на нашата држава беше под влијание на еден влажен воздушен бран од југ кој на повеќе места услови повремени врнежи од дожд. Најмногу дожд досега има наврнато во Демир Капија и тоа 21 л/м2, во Струмица ...

Зголемена облачност со мали услови за дожд

Кумановски м.

Метео: Некаде сончеви периоди, а некаде облаци и врнежи

Фокус

Време: Денеска сончево и до 16 степени, пријатно време и за викендот

ММС

Облачно со температура до 16 степени

Макфакс

Курир Скопје24 Centar Кумановски м. Тера Точка Н.Македонија Алсат-М

117 поврзани вести »

Променливо облачно со магла и локален дожд во јужните делови

Алсат-М - 24.11.2019

Времето утре ќе биде променливо облачно. По одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, а во јужните подрачја ќе има повремен локален дожд, кој во текот на ноќта ќе се прошири и во западните делови, информираат од Управата за ...

Променливо облачно со магла и локален дожд во јужните делови

Канал5

Променливо облачно со магла и локален дожд во јужните делови

24 Вести

Променливо облачно со магла и локален дожд во јужните делови

ТВ21

Денеска облачно, утре дожд

МКД

Курир Слободен Печат Р.С.Европа Сител Press24 А1 On ММС Нетпрес

116 поврзани вести »

6 најчести грешки во дисциплината – како да ги поправите

Деца - 24.11.2019

Дали се фаќате себеси како му викате, му се заканувате на вашето дете со казни и потоа не ги спроведувате или не му зборувате? За многумина од нас ова се последни мерки за дисциплина, за кои се заколнавме дека нема да ги користиме.

Јапонските деца се послушни и не викаат

Деца

5 совети за воспитување деца што можеме да ги преземеме од Швеѓаните

Црнобело

И децата го сакаат изразот „те сакам“

Деца

Претпазливи и образовани: Како Германците ги воспитуваат децата

Женски магазин

Црнобело Вистина.мк 24 Вести Деца Деца Деца 24 Вести Канал5

114 поврзани вести »