TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-18 - 2019-11-24

Погба до малиот Јане: Се гордеам со тебе

Кајгана - 23.11.2019

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи објави фотографија од Јане и испрати порака: „Се гордеам со тебе“.

Погба до малиот Јане: Горд сум на тебе ФОТО

+инфо

Погба до малиот Јане: Горд сум на тебе

А1 On

(ФОТО) Погба до малиот Јане: Горд сум на тебе

Нетпрес

Пол Погба до малиот Јане од Македонија: Горд сум на тебе

Sport M

Курир Оff.net SportMedia Слободен Печат МКД Репортер Спортклуб Опсервер

104 поврзани вести »

Меркел и Макрон јавно се судрија околу НАТО

Нова ТВ - 24.11.2019

Со односите на ново ниво, канцеларката Ангела Меркел го осуди претседателот Емануел Макрон во врска со неговите коментари за смртта на мозокот на Алијансата “. Ангела Меркел, германската канцеларка, беше некарактеристично бесна.

Меркел и Макрон јавно се судрија околу НАТО

Фактор

Како Макрон и Орбан ја тресат Европа?

iPortal

Како Макрон и Орбан ја тресат Европа?

Локално

Справувајќи се со ЕУ и со НАТО, Макрон заборави на домашните противници

Н.Македонија

Deutsche Welle Deutsche Welle +инфо МКД CivilMedia Либертас Либертас MakPress

90 поврзани вести »