TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-18 - 2019-11-24

Пендаровски во Белград на средба со Вучиќ

24 Вести - 22.11.2019

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски денеска и утре престојува во официјална посета на Република Србија, каде што ќе биде пречекан со највисоки државни и воени почести од претседателот на Република Србија Александар Вучиќ.

Пендаровски во Белград на средба со Вучиќ

Телма

Пендаровски во Белград на средба со Вучиќ

Канал5

Пендаровски во Белград на средба со Вучиќ

Фокус

Пендаровски ја почна официјалната посета на Србија

Канал5

Алсат-М ТВ21 Канал5 Канал5 Канал5 ТВ21 Нетпрес Макфакс

81 поврзани вести »

Сари не жали што го остави Роналдо дома

Sport M - 24.11.2019

Маурицио Сари не жали зошто го остави Кристијано Роналдо дома во победата од 3:1 на Јувентус над Аталанта во саботата во Серија А. Јуве победи во Бергамо благодарение на головите на Гонзало Игуаин двапати и Пауло Дибала еднаш, иако не направи ...

Сари го спореди Роналдо со аматер

А1 On

Сари го спореди Роналдо со аматер

Либертас

Тивката војна помеѓу Сари и Роналдо не е завршена

iPortal

Сари го спореди Роналдо со аматер

Опсервер

Локално Вечер Прес MakPress Макфакс Спортски Sport 1 Спортманија TopSport

120 поврзани вести »

СДСМ: Продолжуваме да инвестираме во земјоделството, неповратните средства за млади земјоделци ги зголемуваме од 10 на ...

Канал5 - 24.11.2019

СДСМ продолжува со спроведување мерки коишто значат унапредување на земјоделството, подобрување на условите за работа и повеќе пари кај земјоделците. Со последните измени на Законот за земјоделство и рурален развој, обезбедуваме дополнителна помош ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ уште ги нема исплатено парите од мерката млад земјоделец на ланските апликанти

Канал5

СДСМ: Неповратните средства за млади земјоделци ги зголемуваме од 10 на 20.000 евра

Макфакс

За СДСМ развојот на земјоделството е приоритет, неповратните средства за млади земјоделци ги зголемуваат од 10 на 20.000 евра

Нетпрес

СДСМ: Неповратните средства за млади земјоделци ги зголемивме од 10 на 20.000 евра

МКД

Курир Сител Нетпрес Локално iPortal Денешен Centar Опсервер

119 поврзани вести »

Мисајловски од Јегуновце: ВМРО-ДПМНЕ е спремна за избори да ја води Република Македонија во новата влада

Канал5 - 24.11.2019

Денеска тука сме општина Јегуновце да разговараме со граѓаните, да видиме што имаат да ни кажат, продолжуваме со нашиот караван „Обнова на Македонија". Разговараме на сите актуелни теми и добро е да се слушнат граѓаните и во што помасовен број да не ...

Мисајловски од Јагуновце: Македонија и овој честит и достоинствен народ заслужува обнова

Курир

Мисајловски од Јегуновце: ВМРО-ДПМНЕ е спремна за избори да ја води Република Македонија во новата влада

Сител

Николовски: Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ преку закани, уцени и притисоци насилно доаѓаше до гласови

24Инфо

Мисајловски од Јегуновце: ВМРО-ДПМНЕ е спремна за избори да ја води Македонија во новата влада

24Инфо

Либертас iPortal Локално Република Centar MakPress Курир 24Инфо

78 поврзани вести »

Сведок во „Таргет-Тврдина": Пристап до прислушуваните броеви имаа Мијалков, Грујевски и Николиќ

Канал5 - 22.11.2019

Звонко Костовски никогаш не ми даваше налог на ливче или усно, да маркирам некој број. Од Надица Николиќ добивав наредба да им доделам на репродуцерите, кој од нив, кој број да го слуша, истакна сведокот Марјан Јанкуловски, поранешен вработен во ...

„Таргет-Тврдина“: пристап до прислушуваните броеви имаа Мијалков, Грујевски и Николиќ

Телма

Сведок во „Таргет-Тврдина“: Пристап до прислушуваните броеви имаа Мијалков, Грујевски и Николиќ

Алсат-М

На ливчиња и преку СМС се давале броеви за УБК да прислушува

Алсат-М

Маркирач од УБК: Имаше четири фолдери со прислушувани разговори, до фолдерот „Важно“ пристап имаше и Мијалков

Фокус

Сакам да кажам Фокус Фокус Фокус Телма А1 On Нова ТВ Нетпрес

77 поврзани вести »