TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-18 - 2019-11-24

Индонезија погодена од силен земјотрес

ТВ21 - 24.11.2019

Силен земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди истичниот дел на Индоензија, Папуу, соопшти Американската служба за геолошки надзор. Во соопштението се наведува дека епицентарот на потресот бил на длабочина од ...

Силен земјотрес во Индонезија

Канал5

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

+инфо

Индонезија погодена од силен земјотрес

Нетпрес

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Р.С.Европа

Сител А1 On Макфакс Курир Опсервер Вечер Прес Република Локално

114 поврзани вести »

Европските конзервативци гледаат кон Исток

Н.Македонија - 23.11.2019

Најголемото политичко семејство во Европа се врти кон Исток и се оддалечува од Германија. Умерено десничарската Европска народна партија (ЕПП) во средата го избра за свој нов претседател Доналд Туск, поранешниот премиер на Полска и наскоро бивш ...

Орбан навреден од ставовите во Загреб , најави напуштање на ЕПП

Канал5

Орбан: Фидес можеби ќе излезе од ЕПП

Фокус

Орбан најави можно излегување на Фидеш од ЕПП

Нова ТВ

Орбан предупреди дека Фидеш може да ја напушти ЕПП

Нетпрес

МКД А1 On Слободен Печат iPortal Фактор 24Инфо Локално Република

114 поврзани вести »