TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-18 - 2019-11-24

Дебакл на Работнички на дербито со МЗТ Скопје Аеродром

А1 On - 24.11.2019

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечерва на вечното кошаркарско дерби го совладаа Работнички на негов терен со убедливи 93:68. „Гостите“ од Аеродром му дозволија на најтрофејниот македонски кошаркарски клуб само во првата четвртина (17:18) да ...

Дебакл на Работнички на дербито со МЗТ Скопје Аеродром

Нетпрес

Дебакл на Работнички на дербито со МЗТ Скопје Аеродром

+инфо

„Металците“ го уништија Работнички во големото дерби

Макфакс

Кочов: Ова е дерби, поразите на Работнички не значат ништо

Екипа

Gol.mk SportMedia Sport 1 Спортманија Екипа Gol.mk Sport 1 Дерби

103 поврзани вести »

Мицкоски до пензионерите: Верувам дека нема да потпаднете на манипулациите на Заев кој и одзема 450 денари од пензиите

Канал5 - 23.11.2019

Вие се имате вградено во нашата држава, имате работено за неа, сте ја развивале, на ваши плеќи сте носеле цели генерации и периоди, се сте виделе, Вие сте значаен дел и поткрепа на семејствата и јас ви благодарам за се што сте направиле за Мак ...

Мицкоски до пензионерите: Заев ви ја ускратува можноста за раст на пензиите

Алсат-М

Мицкоски: Најавите на власта и премиерот Заев, за покачување на пензиите се лажни

Алсат-М

„Заев ви скрати 450 денари од пензиите“ – Мицкоски преку видео обраќање до пензионерите

ТВ21

Мицкоски до пензионерите: Верувам дека нема да потпаднете на манипулациите на Заев кој ви одзема 450 денари од пензиите

Сител

Нетпрес А1 On Макфакс +инфо МКД Курир 24Инфо 4NEWS

68 поврзани вести »

Работник го отпушти тренерот Алушовски

Екипа - 24.11.2019

Стевче Алушовски од вечерва повеќе не е тренер на Работник откако битолскиот клуб реши да ја прекине соработката со поранешниот македонски репрезентативец. Причина за разделбата се слабите резултати во изминатиот период, откако на серијата слаби ...

Стевче Алушовски не е повеќе тренер на Еурофарм Работник!

24 Ракомет

Алушовски повеќе не е тренер на Еурофарм Работник

Курир

Битолчани бараат нов кормилар: Алушовски и Еурофарм Работник се разделија

Sport 1

Алушовски повеќе не е тренер на Еурофарм Работник

А1 On

SportMedia TopSport Слободен Печат Нетпрес Макфакс МКД Gol.mk Sport M

97 поврзани вести »

ИМАМЕ ЛИ НИЕ ПРАВДА? Кубачот на Шекеринска доби 4 години затвор, а таткото на Боки 13 за тепање поп со скршеници 6 ...

Магазин - 19.11.2019

Таткото на Бојан Јовановски доби 6 месеци затвор затоа што физички нападна свештено лице пред неговиот дом, а дедото кој ја потегна за коса Шеќеринска доби 4 годин и затвор. Граѓаните прашуваат која е разликата од напад до напад и зошто некои ...

Три години немав ниту една крштевка или венчавка- Свештеникот Стојчев бара оштета

Магазин

Во Кривичниот суд денеска ќе биде објавена пресудата за Миле Јовановски, таткото на Боки 13

Канал5

На Јовановски, таткото на Боки 13, му се заканува казна од шест месеци до 5 години затвор, но во игра е и условна казна

Фокус

Таткото на Боки 13 осуден на казна затвор од шест месеци

Фокус

Канал5 ТВ21 24 Вести Сакам да кажам Телма Фокус Фокус Канал5

63 поврзани вести »