TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-18 - 2019-11-24

Богоев: За само 2.5 години,од општина со долг од 18 милиони евра, Карпош сега е урбана и зелена општина

Канал5 - 24.11.2019

Две години Карпош пулсира во духот на урбаното, зеленото и домаќинското работење. Секојдневно работиме на надоместување на изгубеното зеленило и заштита на животната средина. Затоа, изминатиов период засадивме повеќе од 300 висококвалитетни дрвја, ...

Богоев: За само две и пол години од општина со долг од 18 милиони евра, Карпош сега е урбана и зелена општина

24 Вести

Богоев: Градиме заедница која одговара на потребите на граѓаните, а не на урбаната мафија

Слободен Печат

Богоев: Од општина со долг од 18 милиони евра, Карпош сега е урбана и зелена општина

Макфакс

Богоев со отчет: Наместо оправдувања понудивме работа, докажавме дека може поинаку (ВИДЕО)

iPortal

Либертас 24Инфо Локално Канал5 Фокус Канал5 Press24 +инфо

91 поврзани вести »

Царовска: Разочарана сум што сѐ уште се соочуваме со предрасуди, особено кога станува збор за деца

IRL - 24.11.2019

Разочарана што сѐ уште се соочуваме со предрасуди, особено кога станува збор за деца, напиша денеска на својот фејсбук профил министерката за труд и социјална политика Мила Царовска , за протестот на жителите во ...

Никој нема право да ги дискриминира децата и најранливите - реакција на протестот против мал групен дом во Визбегово

24 Вести

Граѓаните од Визбегово протестираат, децата згрижени во домот прашуваат: „Зошто нас не нѐ сакаат“

ТВ21

МТСП: Повикуваме на разум и надминување на предрасудите, сите заеднички да работиме за доброто на секое дете

ТВ21

Свесни ли сте дека протестирате против три деца кои немале среќа во животот, им рече директорката на групниот дом „Ранка Милановиќ“ на жителите на Визбегово

Сакам да кажам

Телма Фокус 24 Вести Канал5 ТВ21 Канал5 Макфакс Слободен Печат

60 поврзани вести »

На Вилма и се може: Русковска без казна и покрај заканите кон судија, адвокати плаќаат казни и ако се насмеат

Курир - 22.11.2019

Во Македонија преку судството и обвинителството се испраќаат пораки против сите политички не истомисленици на власта кои доколку се обидат да и застанат на патот, во истиот момент ќе станат жртва на политичкиот прогон кој го спроведуваат преку ...

Контраспин: Судот има преведувачи, но преводот на списите за „ТНТ“ може да ги застари кривичните дела

Мета

Предметот за „ТНТ“ нема да се преведува на албански јазик, судијата побара дисциплинска постапка за адвокатите

Фокус

Адвокатот Мерџан Даути кој сакаше да го блокира судењето на Груевски во „ТНТ“ заврши пред дисциплински обвинител во адвокатската комора

Сакам да кажам

Адвокат во „ТНТ“ бара превод на целото судење на албански, судијата се сомнева во обид за одолговлекување

Канал5

Телма 24 Вести ТВ21 Канал5 24 Вести +инфо Независен Курир

57 поврзани вести »