TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-18 - 2019-11-24

Чао ЕУ, одиме на Марс

Н.Македонија - 23.11.2019

Сѐ позачестените најави дека многу скоро нашата земја ќе стане членка на НАТО, се поклопија и со несекојдневна информацијата што деновиве ја најави генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг, во која вели дека воениот сојуз ги проширува ...

Столтенберг: Турција е многу значајна земја за НАТО

24 Вести

Столтенберг: Турција е многу значајна земја за НАТО

А1 On

Столтенберг: Турција е многу важна земја за НАТО

Макфакс

Столтенберг нагласи, Турција е многу значајна земја за НАТО

Нетпрес

Курир Слободен Печат Локално CivilMedia 24Инфо Вечер Прес Точка Денешен

82 поврзани вести »

Трамп: Тешко е да ме отповикате кога немате докази

MakPress - 23.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека демократите во американскиот Претставнички дом не поседуваат ништо инкриминирачко против него. Трамп денеска изјави дека не очекува да биде отповикан од функцијата, тврдејќи дека демократите „немаат ...

Трамп е скандалозен – но, кому му е грижа?

Deutsche Welle

Последен ден сведочења во рамки на процедурата за отповикување на Трамп

Телма

Трамп: Тешко е да ме отповикате кога немате докази

Нова ТВ

Трамп: Џулијани беше вистинската личност за работата со Украина

Слободен Печат

А1 On Слободен Печат Нетпрес Окно Нова ТВ А1 On Слободен Печат А1 On

81 поврзани вести »