TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-18 - 2019-11-24

Ангеловски го знае „рецептот“ за пласман на ЕП 2020! (ФОТО)

Слободен Печат - 21.11.2019

Селекторот на македонската А репрезентација им се заблагодари на сите кои придонесоа во штотуку завршените квалификации за ЕП 2020. Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи ...

Ангеловска: Ако дефицитот е наменет за трошење кои ќе дадат економски раст, треба да сакаме да го реализираме

Локално

Заев: Со покачувањето на минималната плата, ќе се зголеми домашната потрошувачка и растот на економијата

Бизнис Вести

Ангеловска: Преку национална стратегија ќе ги подобруваме условите за живот на младите во земјава

24 Вести

Заев: Инвестираме во човечкиот капитал преку мерки во образованието

Макфакс

Нетпрес Press24 Курир Независен Макфакс 4NEWS Точка Точка

75 поврзани вести »

Во снимката на Камчев што ја слушала судијката Весна Димишкова на распитот кај обвинителката Русковска, никаде не се ...

Сакам да кажам - 22.11.2019

Судијката на претходна постапка Весна Димишкова, која во средата беше повикана во Обвинителството за организиран криминал од шефицата Вилма Русковска на распит, но и да слуша снимка која Орце Камчев ја поднел како доказ против неа за наводно ...

Во снимката која Димишкова ја слушнала за „Рекет" не се спомнувало нејзиното име

Press24

Во снимката на Камчев што ја слушала Судијката Весна Димишкова на распитот кај обвинителката Русковска, никаде не се спомнувало нејзиното име

Вечер Прес

СДК: Во снимката на Камчев што ја слушала судијката Весна Димишкова на распитот кај Русковска, никаде не се спомнувало нејзиното име

Либертас

(ВИДЕО) Дали може Камчев од жртва да стане обвинет во „Рекет“

IRL

Телма Фокус 24 Вести ТВ21 Канал5 Канал5 Канал5 Алсат-М

50 поврзани вести »

Путин: „Единствена Русија“ да ја преземе одговорноста и повторно да стане „машина која победува“

MakPress - 24.11.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ја повика владеачката партија „Единствена Русија“ да ја преземе својата одговорност и „да одговори на проблемите на луѓето“ за повторно да стане „машина која победува“.

Путин: „Единствена Русија” да ја преземе одговорноста за повторно да стане „машина која победува”

Слободен Печат

Путин категоричен, „Единствена Русија“ да ја преземе одговорноста и повторно да стане „машина која победува“

Нетпрес

Путин: „Единствена Русија“ да ја преземе одговорноста и повторно да стане „машина која победува“

А1 On

Путин: На Русија ѝ се потребни борбени роботи, дронови и ласери за да се соочи со идните предизвици (ВИДЕО)

МКД

24Инфо Вечер Прес Фактор Опсервер Денешен Канал5 А1 On Press24

75 поврзани вести »

Наполи со драконска парична казна за Елмас

ТВ21 - 24.11.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис ја замрзна исплатата на плати на тимот и сака да ги продаде најголемите ѕвезди на тимот. Тој пред 3 недели нареди тимот да остане во карантин по мечот од ЛШ против Салцбург, по што го дигнаа гласот дел ...

Елмас го одигра целиот натпревар за Наполи во ремито со Милан

Кајгана

Алегри седнува на клупата од Наполи?! – Елмас добива нов тренер?!

Sport M

Елмас со солиден настап против Милан, се издвои од сите на теренот по еден статистички показател

Дерби

Дали Макс Алегри е новиот тренер на Наполи?

TopSport

Спортклуб Курир 24Фудбал SportMedia Sport 1 Вечер Прес Точка Опсервер

71 поврзани вести »

Заев и Дескоска остварија средба со еврокомесарката за правда, потрошувачи и родова еднаквост, Вера Јоурова

Бизнис Вести - 20.11.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерката за правда, Рената Дескоска, вчера се сретна со еврокомесарката за правда, потрошувачи и родова еднаквост, Вера Јоурова, придружувана од амбасадорот на ...

Заев-Јоурова:Македонија покажа добри резултати во борбта против корупцијата

Канал5

Заев-Јоурова: Потребна е трансформација на правосудниот систем!

Фокус

Заев се сретна со Јоурова: Република Северна Македонија покажа добри резултати во борбата против корупцијата

24 Вести

Заев-Јоурова: Македонија покажа добри резултати во борбата против корупцијата, треба поефикасно судство

МКД

Press24 Р.С.Европа Макфакс Независен А1 On Слободен Печат Локално Скопје инфо

47 поврзани вести »