TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019-11-25 - 2019-12-01

Во Албанија за пет дена регистрирани 1.300 земјотреси

Фокус - 01.12.2019

Од утрото на 26 ноември кога во Албанија беше регистриран разорниот земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала до денеска регистрирани се 1.300 помали земјотреси во Драч и другите делови на земјата, изјави албанскиот сеизмолог Рапо ...

Серија земјотреси на Балканот, нов и во Албанија

ТВ21

Два силни земјотреси ја погодија Босна и Херцеговина

Курир

Уште еден посилен земјотрес ја погоди Албанија

Скопје24

Два земјотресa ја погодија Босна и Херцеговина

Нетпрес

Скопје24 Press24 А1 On Нетпрес Курир Нетпрес Слободен Печат Press24

1336 поврзани вести »